Erdoğan: Bugün hainleri sevindirmeyeceğiz

Erdoğan: Bugün hainleri sevindirmeyeceğiz

20 Haziran 2010, Pazar 11:41
A A

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari’deki terörist saldırıda şehit olan askerler için Van’da düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bugün 11 kahramanın ebediyete uğurlanacağını belirterek, "Acımız çok büyük, hüznümüz dağlar kadar ama boynumuzu bükmüyoruz, bükmeyeceğiz. Kor ateş de olsa hüznümüzü yüreğimize gömecek, gözyaşımızı içimize akıtacak bugün hainleri sevindirmeyeceğiz" dedi.

Erdoğan, "Buradan çok net bir biçimde ifade ediyorum, kazanamayacaklar. Hiçbir şey elde edemeyecekler. Kendi karanlıklarında eriyip gidecek, kendi bataklıklarında kuruyacak, kendi kanlarında kuruyacaklardır. Yılgınlığa düşmedik, düşmeyeceğiz. Hiçbir zaman ümitsiz olmadık, bundan sonra da olmayacağız. Şiddet sarmalına teslim olmadık, bundan sonra da hiçbir zaman teslim olmayacağız" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Bu tür kanlı saldırılar, ülkemizin, milletimizin istikametini değiştiremeyecek, Türkiye’yi büyüme ve güçlü, itibarlı bir devlet olma hedefinden bir milim dahi uzaklaştıramayacaktır. Bu hain saldırılar, kardeşliğimizi, dayanışmamızı yıpratamayacak, güvenlik güçlerimizin moralini, azmini, kararlılığını bozamayacaktır. Kahramanca bu toprakları savunacağız. Düşmana inat, teröre inat, fesat odaklarına inat direnecek onlara inat kardeşliğimizi birliğimizi, bütünlüğümüzü daha da yücelteceğiz" dedi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;