Erdoğan'dan Özgür Özel'e tepki: Aşağıda olsam ağzının payını verirdim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'nin 98'inci açılış yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen resepsiyona katıldı

23 Nisan 2018, Pazartesi 20:28
A A
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, şunları kaydetti:

CHP'li Özgür Özel'e tepki gösteren Erdoğan: "Bana parmağını sallıyor. Ben yukarıdaydım aşağıda değildim. Aşağıda oturmuyorum. Oturduğum makam yukarıda ama aşağıda olmuş olsam onun sadece ağzının payını değil ona verilmesi gereken dersin en büyüğünü verirdim." diye konuştu.
 

'GÜNEŞ MOTEL OLAYINDAN DAHA ÖTE BİR DURUM'


"Bunun ötesinde senin 15 milletvekilin partinden ayrılıyor, sözde İYİ Parti'ye geçiyor. Sözde İYİ Parti'de, bugün onların koltuklarında o geçenler var mıydı? Bugün oraya onlar oturdu mu? Bu nasıl bir iş? Bunun ahlaki bir yanı olabilir mi? Bunun Güneş Motel olayından çok daha öte bir durumu söz konusu? Parlamentomuzun bu duruma düşmesi, bizim için gerçekten bir felaket."

'HALKIM GEREKEN CEVABI VERECEKTİR'


"Ama 24 Haziran'da benim halkım, benim vatandaşlarım parlamentoyu bu derece kirli bir duruma düşürenlere gereken cevabı verecektir. Çünkü demokrasinin nezahati, nezaketi bu anlayışlarla olmaz. Onun için de bu işin çözüm yeri sandıktır. Sandıkta da 24 Haziran'da gereken dersi alacaklardır."

'BUYURUN MEYDAN'


Erdoğan, erken seçim kararına ilişkin eleştirilerin hatırlatılması üzerine, "Önce hep 'sandık sandık' dediler, şimdi 'baskın seçim' diyorlar. Siz istediniz, şimdi neden baskın seçim diyorsunuz? Biz de gönlünüzü yaptık işte. Hadi buyur, hayırlı olsun. 'Er meydanı' dediniz, buyurun meydan." dedi.

YSK'nın, 24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekilliği genel seçimine katılabilecek partilere ilişkin kararını 22 Nisan Pazar günü aldığını hatırlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"YSK, mesala kararı cumartesi de verebilirdi. YSK kararı cumartesi verseydi belki o zaman bu 15'ler olayı olmayabilirdi. Gerek sözde İYİ, gerekse CHP bu zor duruma düşmeyebilirdi."


 

ABDULLAH GÜL ADAY OLACAK MI?


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül aday olacak mı sorusuna ise; 'Bunu ona sorun ' dedi.Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rezalet!


Güneş Motel olayı nedir?

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.