Erdoğan, Hakan Fidan'la Medine'de görüşmüş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MİT Müsteşarlığı'ndan istifa ederek AK Parti'den aday adayı olan Hakan Fidan'la 2 Mart'ta Suudi Arabistan'ın Medine kentinde görüştüğü iddia edildi. Erdoğan'ın umre yaptığı günlerde Hakan Fidan da umrede görüntülenmişti

06 Mart 2015, Cuma 09:33
A A

Habertürk Gazetesi'nden Bülent Aydemir'in haberine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın MİT Müsteşarlığı’ndan istifa ederek Ak Parti’den aday adayı olan Hakan Fidan’la ne zaman, nasıl görüştüğüne ilişkin ayrıntılar netleşiyor. Fidan’ın istifa kararını, “Olumlu bakmıyorum” sözleriyle eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan dönüşü gazetecilerin sorusu üzerine, “Onu o göreve ben getirdim. Müsaade edilmiyorsa orada kalması ve ayrılmaması gerekirdi. Dolayısıyla tabii ki hâlâ kırgınım” diyerek aynı düşünceleri koruduğunu vurgulamıştı.

YÜZ YÜZE GÖRÜŞTÜLER

Uçakta yapılan bu açıklamadan önce Erdoğan’ın Fidan’la 2 Mart’ta Suudi Arabistan’ın Medine kentinde görüştüğü öğrenildi. Edinilen bilgilere göre Erdoğan, gazetecilere ifade ettiği kırgınlığını ve tavrını Hakan Fidan’a yüz yüze görüşmesinde de iletti.

Yumuşama sinyallerinin de alındığı belirtilen görüşmede Fidan’ın, MİT Müsteşarlığı görevinden ayrılma gerekçelerini ve yaşadığı sıkıntıları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktarma imkânı bulduğu belirtildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;