Erdoğan Hz. Muhammed'in mezarını ziyaret etti

Suudi Arabistan'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Medine'de Mescid-i Nebevî'deki Hz. Muhammed'in kabrini ziyaret etti. O anın fotoğrafını gazeteci Ertem Şener twitter hesabından paylaştı

02 Mart 2015, Pazartesi 13:09
A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Suudi Arabistan'da umre yaptı. Tayyip Erdoğan, Medine'de Hz. Muhammed'in kabrini ziyaret etti. Burada namaz kılan Erdoğan Hz. Muhammed'in kabrinin bulunduğu Mescid-i Nebevî'de fotoğraf verdi. O fotoğraflar, gazeteci Ertem Şener tarafından 'Sn.Cumhurbaşkanımız @RT_Erdogan Medine'de PEYGAMBER EFENDİMİZ'in (sav) mübarek kabrinin huzurunda . ' ifadeleriyle paylaşıldı.

Erdoğan ilk kez başına taktığı takke ile fotoğraflandı.

İHRAMA GİRİP UMRE YAPMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cidde Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı'ndaki Kraliyet Misafirhanesi'nde ihrama girerek karayoluyla önceki gün Mekke'ye gelmişti. Suudi güvenlik güçlerinin oluşturduğu daire içerisinde gece yarısı Mescid-i Haram'a giren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, Kabe'de önce umre tavafını yapmıştı. Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Merve ve Safa tepeleri arasında umre sayını gerçekleştirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra umresini tamamlayarak, Cidde'de, Mescid-i Haram'ın yanında yer alan Suudi Arabistan Kraliyet Konukevi'ne geçmişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;