Erdoğan ile Putin telefonda görüştü

Uçak krizinden sonra iki lider ilk kez telefonda görüştü... 7 ay sonra gerçekleşen ve 45 dakika süren görüşmeyi Cumhurbaşkanlığı kaynakları 'çok verimli ve olumlu' şeklinde değerlendirdi

29 Haziran 2016, Çarşamba 12:21
A A

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İstanbul'daki terör saldırısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştü.

Reuters'a konuşan Cumhurbaşkanlığı kaynakları görüşmenin 'çok verimli ve olumlu' geçtiğini bildirdi. Daha sonra da Cumhurbaşkanlığı internet sitesinden bir açıklama yapıldı.

İŞTE O AÇIKLAMA: YÜZ YÜZE GÖRÜŞME KARARI ALINDI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin, görüşmede, Türkiye-Rusya arasındaki ikili ilişkilerin normalleşmesinin önemi üzerinde durmuşlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Putin, ikili ilişkileri yeniden canlandırmak için gerekli adımları atmanın yanı sıra, bölgedeki siyasi, ekonomik ve insani krizler karşısında işbirliği içinde olmanın önemine de işaret etmişlerdir.

Sayın Putin, görüşme sırasında, İstanbul'daki menfur terör saldırısını da kınayarak, Cumhurbaşkanımızın şahsında tüm Türk halkına taziyelerini iletmiştir.

İkili ilişkilerin yeniden canlandırılması ve terörle ortak mücadele konularında kararlılıklarını vurgulayan iki lider, irtibat halinde olma ve yüz yüze görüşme konusunda da mutabık kalmışlardır.

PUTİN, RUS TURİSTLERE KISITLAMAYI KALDIRACAK

Erdoğan Putin görüşmesi sonrası Kremlin'den açıklama :'Putin, Rus turistlere yönelik kısıtlamayı kaldıracak'.

Öte yandan Putin ticari işbirliği için hükümete müzakere talimatı verdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;