Erdoğan'ın konuşmasını provoke etmeye çalışanlara gözaltı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın New York'taki konuşmasını provoke etme girişiminde bulunan 4 PKK/YPG'li teröristin gözaltına alındığı kaydedildi

21 Eylül 2017, Perşembe 23:58
A A
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de Müslüman toplumuyla buluşma programında konuştu. Erdoğan konuşma yaparken salonda protesto gösterisi yapanlar ortalığı karıştırdı.

Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) Eş Başkanı Günay Evinch, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplantının özel bir salonda yapılmasına rağmen bazı provokatörlerin Erdoğan'ın konuşması sırasında protesto gösterisi yaptığını söyledi.

'4 YPG'Lİ GÖZALTINDA'


Güvenlik güçlerinin olaya hemen müdahale ettiğini anlatan Evinch, "Polisten bize verilen bilgilere göre 4 YPG'li şu anda gözaltında." dedi.

Bu provokatörlere dava açılmak için hazırlık yapıldığını anlatan Günay Evinch, zanlıların, federal yasalara göre suç olan halkın huzurunu bozmak, özel mülke izinsiz girmek ve devlet başkanına yönelik suçlar kapsamında yargılanmalarını beklediklerini ifade etti.


'YARGI SÜRECİNDE GEREKEN YAPIALCAKTIR'


TASC olarak konunun takipçisi olacaklarını da kaydeden Evinch, kendi organizasyonlarına yönelik, ifade özgürlüğüne ve toplumun huzuruna karşı yapılan eylemin cezalandırılması için yargı sürecinde gerekenleri yapacaklarını dile getirdi.


Erdoğan-Trump görüşmesi sonrası açıklamalar geldi

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;