Erdoğan İstanbul'da konuşacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın referandum sonuçlarını değerledireceği AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda hazırlıklar tamamlandı

Pazar, 12 Eylül 2010 - 19:06

Erdoğan İstanbul'da konuşacak

Başbakan Erdoğan’ın seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yapacağı Sütlüce'deki AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’da geniş güvenlik önlemleri alındı. Parti binasının bahçesi bariyelerle çevrelenerek, giriş çıkışlarda kimlik kontrolü yapıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklama yapacağı toplantı salonuna girişte ise basın mensuplarının eşyaları x-ray cihazından geçirildi.

Basın mensuplarına il başkanlığı tarafından düzenlenen basın kimlik kartı verildi. 16 canlı yayın aracı, 30 yakın kamera ve 100’e yakın yerli-yabancı basın mensubu sonuçları izlemek için parti binasına geldi.

Yabancı basın mensupları için simultane tercüme yapabilmek için sistem hazırlandı. Basın mensupları için masalar ve rahat çekim yapabilemeleri için platform oluşturulan AK Parti İstanbul İl binasında referandumu izleyen pasta , çay ve kahve ikramı yapılıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul İl Başkanlığı’na gelmesi bekleniyor.

Mustafa KÜÇÜK/İSTANBUL (DHA)