Erdoğan, Kaddafi'nin çadırında

Başbakan Erdoğan, Libya lideri Muammer Kaddafi ile çadırında görüştü

24 Kasım 2009, Salı 17:55
A A

Başbakan Erdoğan'ın çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Libya'dan vizelerin karşılıklı olarak kaldırıldığı haberi geldi. Libya Başbakanı Bağdadi Ali El Mahmudi, Türkiye ile Libya arasındaki vize uygulamasının kalkacağını söyledi.

VİZESİZ YOLCULUK
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Libya Başbakanı El Mahmudi arasında gerçekleşen baş başa görüşmenin ardından, heyetler arası görüşmeye geçilmeden önce basın mensupları toplantı salonuna davet edildi.

Burada basın mensuplarına açıklama yapan El Mahmudi, “Türkiye ile Libya arasındaki vizenin kaldırılması konusunda anlaşmaya vardık. Önümüz Kurban Bayramı. Bugün itibariyle Türk vatandaşları Libya'ya, Libya vatandaşları da Türkiye'ye vizesiz gidebilir” dedi. Böylece son dönemde Suriye ve Arnavutluk ile birlikte vizelerin karşılıklı olarak kaldırıldığı ülke sayısı üçe ulaştı.

ÇADIRDA GÖRÜŞME

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan daha sonra Libya Lideri Albay Muammer Kaddafi ile bir görüşme gerçekleştirdi. Bab-al Aziza Sarayı’nda Albay Kaddafi’nin çadırında yapılan görüşme, yaklaşık iki buçuk saat sürdü.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;