Erdoğan: Şimdi bir de çarkçı Ekmel çıktı

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan Kahramanmaraş'ta konuştu. Miting sırasında Ekmeleddin İhsanoğlu'nun görüntülerini izleten Erdoğan 'Çarkçı Kemal'i tanımıştım da bir de çarkçı Ekmel çıktı' dedi

01 Ağustos 2014, Cuma 17:36
A A

 Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta vatandaşlara hitap etti.

Başbakan Erdoğan'ın hedefinde muhalefet vardı. Cumhurbaşkanı adayı  Ekmeleddin İhsanoğlu'na İstiklal Marşı üzerinden yüklenen Erdoğan, ''Monşer adayınıza İstiklal Marşı'nı öğretsinler. Çarkçı Kemal'i tanımıştım da şimdi bir de çarkçı Ekmel çıktı. Profesör diyor ki beyit okudum. O beyit değil kıta. Beyit 2 mısradan oluşur, kıta 4 mısradır. Bunu öğrenememişsin'' ifadesini kullandı.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

'CHP ve MHP tabanına bu adayı zorlattılar. Bahçeli ne diyor. Evime çocukları gönderip Andımız'ı okutacakmış. Bahçeli sen çocukları çatı adayınızın evine gönder. Monşer adayınıza bir zahmet İstiklal Marşı’nı öğretsinler. Ben çarkçı Kemal’i tanımıştım da şimdi bir de çarkçı Ekmel çıktı. Diyor ki 'Ben orada öyle bir şey demedim.' Güya bu bir profesör. Diyor ki 'Ben beyit okudum.' Ey profesör bu bir kıta. Beyit 2 mısradan oluşur, kıta 4 mısradır. Bunu öğrenememişsin. Senin her yerin profesör olsa ne yazar. Dürüst ol dürüst. Yalan söyleme. Sürçü lisan ettik de. Siyasetin bu inceliklerini kavrayamadı. Ama vakti de yok.

Muhacir konumundaki Suriyeli kardeşlerine biliyorum ki Kahramanmaraş el uzatmaz, dil uzatmaz. CHP kurulduğundan beri İsrail'in yanında yer alıyor. CHP tarihi boyunca dış politikada ne yaptıysa bugün de aynısını yapıyor. CHP, Hitler'e sahip çıkmıştır, Mussollini'ye sahip çıkmıştır, Hitler'e övgüler düzmüştü, hatta Hitler'in safında yer almıştı. Bugün de Hitler'in izinden giden İsrail'e sahip çıkıyor, CHP kurulduğu andan itibaren İsrail'in yanında yer aldı, bugün de yanında durmaya devam ediyor.

Bize teslim olan Azeri askerlerini Stalin'e bu CHP teslim etmişti. CHP yıllarca Ortadoğu'ya sırtını döndü. Susmak yok, doğruları söylemeye devam edeceğiz. Mevcut MHP yönetimi Pensilvanya'nın da oyuncağı oldu. MHP'nin Genel Başkanı gerçekten çok zor durumda. MHP Genel Başkanı yaptıklarını tabanına izah edemez duruma geldi. CHP'yi, Pensilvanya'yı tabanına anlatamıyor.

Gazze'deki katliamın üzerini örtmek, İsrail'in işini kolaylaştırmak için içeride ellerinden geleni yapıyorlar. CHP'ye bakıyorsunuz Irak'ta adaletsizliği destekliyor. Bakıyorsunuz Mısır'da darbecileri destekliyor. Bakıyorsunuz Suriye'de eli kanlı, zalim rejimi, Esed'i destekliyor, yüzbinlerce insanın katilini destekliyor. Gazze'de de İsrail işini rahat görsün, rahat soykırım yapsın diye bizi susturmanın mücadelesini veriyorlar. Susmak yok, hakkı söylemeye devam edeceğiz.''

KAHRAMANMARAŞ'A HIZLI TREN MÜJDESİ

Bu arada Erdoğan, Hızlı Tren ağına Kahramanmaraş'ı da ekleyeceklerini, proje çalışmasının bu yıl sonuna kadar biteceğini söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;