Erdoğan ve Kral Selman Yemen operasyonunu konuştu

Suudi Arabistan Kralı Selman, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde Türkiye'nin Yemen'e yapılan operasyona verdiği destek için teşekkür etti

27 Mart 2015, Cuma 12:44
A A

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, Suud Kralı ile yaptığı görüşmede, Yemen’de Husi milislerinin, varılan tüm anlaşmaları ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin kararını çiğnemelerinin kaygı verici olduğuna dikkati çekti.

Erdoğan, Yemen’in birlik ve bütünlüğünü, bölgenin güvenlik ve istikrarını tehlikeye sokan davranışların, uluslararası toplum tarafından endişeyle karşılandığını da vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hassasiyet ve destek mesajından dolayı teşekkür eden Suud Kralı Selman bin Abdülaziz’in de Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi’den gelen talep üzerine, Suudi Arabistan öncülüğünde KİK ülkelerince başlatılan hava harekatı hakkında bilgi verdiği kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Suudi Arabistan Kralı Selman’ın, 2 Mart’ta, Riyad’ta yaptıkları görüşmeye atıfta bulunarak, iki ülke arasındaki ilişkileri en üst seviyeye çıkarma konusundaki kararlılıklarını, görüşme vesilesiyle yeniden teyit ettikleri belirtildi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;