'Erdoğan Yüce Divan'a gidecektir'

MHP lideri Bahçeli, Erdoğan'a önce sandıkta gereken cevabın verileceğini sonra da Yüce Divan'a gideceğini söyledi

07 Şubat 2010, Pazar 05:00
A A

‘Ahlaksızca’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün Samsun’da İlkadım Belediyesi’ni ziyaret etti. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Meclis’teki kavga için kendisini suçlamasına yanıt veren Bahçeli, “MHP’yi ahlaksızca suçlamaya kalkışmışlardır. Zaman bu işin ilacıdır. Sandıkta gerekli cevap verilecektir ve o Meclis’ten Sayın Başbakan Yüce Divan’a gönderilecektir” dedi.

‘Faşizmi bilmez’

Bahçeli, Erdoğan’ın “MHP faşizmi iyi bilir” suçlamasına da “Faşizmin ne olduğunu bilmez. Birisi kulağına bir şey söylemiştir onu tekrar ediyor. Meclis’teki kavgayı başlatan AKP’li milletvekilleridir. Başbakan Erdoğan kavgayı önlemedi. Sayın Başbakan orada müdahale edebilirdi” diye cevap verdi.

Erken seçim çağrısını yineleyen Bahçeli “7 Kasım 2010 tarihini erken seçim için uygun bir tarih olarak düşünüyoruz” diye konuştu.

'Maaşımı vereyim’

MHP Lideri Bahçeli, gazetecilerin, “Başbakan size 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı. Ne diyorsunuz?” sorusuna da şu karşılığı verdi: Dava açmak Başbakan’da alışkanlık haline gelmiştir. Bu alışkanlığını devam ettiriyor.

Dava açıp zaman kaybedeceği yerde Meclis Başkanlığı’na bir dilekçe vererek ‘Bundan sonra Devlet Bahçeli’nin bütün maaşlarını bana vermenizi istiyorum’ demesi daha ahlaki ve dürüst olur diye düşünüyorum.

Murat SANDIKÇI-Hakan ÇELİKBAŞ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;