Erdoğan'dan Baykal'a sitem

Erdoğan'dan Baykal'a sitem

13 Ekim 2009, Salı 12:36
A A

Başbakan Erdoğan, AK Parti Grubu'nda yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın mektubuna verdiği yanıtı da değerlendirdi.

Mektubu gönderirken siyaset yapmadığını, olayı siyasetin üstünde bir bütünleşme olarak gördüklerini söyleyen Erdoğan, mektubu, AK Parti Genel Başkanı olarak değil, Başbakan olarak gönderdiğini belitti. Buna bir milli birlik projesi olarak baktıklarını vurgulayan Erdoğan, "Görüşme talebimiz bir siyasi propaganda gayreti değildir" dedi.

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Baykal dün cevap verdi. Ancak daha önce de ifade ettim. Temenni ederdim ki gönderdikleri mektupla birlikte bana medya ile mesaj göndermeseydi. Dolmabahçe görüşmesine atıfta bulunmasaydı. O görüşme farklı bir görüşmedir. Bu ise farklı. Geçmişte de pek çok mevkidaşım benzer konuşmaları yapmıştır. Sayın Baykal'a mektubumuza yanıt verdikleri ve davet ettikleri için teşekkür ediyorum. Değerlendirmemizi yapıp kendilerine yanıt vereceğiz. Gizli kapaklı bir iş yapmıyoruz. Son derece açık, şeffaf bir süreç yürütmek istiyoruz."

Başbakan Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı ile hafta içinde görüşmesi bekleniyor.

Posta İnternet

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;