Erdoğan'dan esrarengiz toplantı

Almanya'nın prestijli gazetelerinden 'Die Welt'in haberine göre; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bin 500 Türk asılı Avrupalı politikacı ve işadamını Türkiye'ye çağırarak esrarengiz bir toplantı yaptı

25 Mart 2010, Perşembe 05:00
A A

Die Welt'in konuyla ilgili dikkat çektiği bir diğer nokta ise, bu toplantıdan kimsenin haberi olmamasıydı. Gazeteye batılı bir konsolos vekilinin yaptığı açıklamaya göre Türk basınının konunun önemini anlamamasından ve ilgisizliğinden dolayı bu tuhaf toplantıyı herkes göz ardı etti.

Konsolos vekili ayrıca şimdiye kadar bu tür toplantıların yapıldığını, ancak bu çapta ve bu kadar tanınmış davetlinin biraraya geldiği böyle bir toplantı için daha önce İstanbul'a getirilmediğini belirtti.

Bazı katılımcıların toplantı hakkında gazeteye yaptıkları açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan toplantıda Türk asılı politikacıların projelerinde Türkiye'nin çıkarlarının göz önünde bulundurmalarını istedi.

Politik açıdan daha etkili olmak ve Türkiye için çalışmak amacıyla Türklerin yaşadıkları ülkelerin vatandaşlıklarına geçmeleri gerektiği Erdoğan tarafından vurgulandı. Erdoğan toplantıda ayrıca Türklerin mümkün oldukça çifte vatandaş olarak kalmaya çalışmalarını ancak asla asimile olmamalarını da talep etti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;