Erdoğan'dan flaş dolar ve Abdullah Gül açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı. Erdoğan, F4 uçaklarının düşmesi, dolardaki yükseliş ve Abdullah Gül'ün Ak Parti'den aday olup olmayacağıyla ilgili sorulara yanıt verdi

06 Mart 2015, Cuma 13:08
A A

İşte Erdoğan'ın gazetecilerin sorularına verdiği o cevaplar:

F4 UÇAKLARININ DÜŞMESİ

Hava Kuvvetleri Komutanı Azerbaycan'daydı. Döndüğü zaman tüm teknik incelemeler yapılacak. Buradaki hata nedir ne değildir. Bunun tüm incelemeleri yapılacak. Teknik hata mı meteorolojik bir durum mu var? Bu karar verilmeden bir şey söylememiz yanlış olur. Bu işin bir değerlendirmeye tabi tutulacağı ortada.

DOLARDAKİ YÜKSELİŞ

Burada faiz lobisinin bir çalışması var. son gelişmeler tamamiyle bir dolar avro arasındaki parite konusudur. bunu bir kenra koyarak ortaya bazı iddialar ortaya atmak yanlıştır. Şu anda faiz lobisi, ya da dolara aşırı derecede yatırım yapanlar yaya kalabilirler. Burada yapılan spekilasyon, doları piyasadan çekelim MB'yi köşeye sıkıştıralım tavrı önem arzediyor. MB Başkanı ve Babacan'la ilgili talepleri var. Amerika dönüşü kendileriyle oturup değerlendirmeleri yapacağız.

ABDULLAH GÜL'ÜN ADAYLIĞI

Kendisiyle yakın zamanda görüştüm. Kıymetli babasının rahatsızlığı nedeniyle. Kendisinin vereceği bir karar. Eğer sayın Abdullah Gül aday olursa güzel olur, hayırlı olur. Geleceğe yönelik  vereceği karar hayırlı olur.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;