Erdoğan'dan flaş Kobani ve IŞİD açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'yi terörle aynı çizgide göstermek kimsenin hakkı da, haddi de değildir. Bölgede adeta ölümü gösterip, sıtmaya razı etme stratejisi uygulanıyor. Bu olayları seyirci tribününden izlememizi kimse beklememelidir. Süreci an be an takip ediyoruz

25 Haziran 2015, Perşembe 22:04
A A

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kobani'deki IŞİD saldırılarıyla ilgili konuştu. Erdoğan şunları söyledi:

Türkiye'yi terörle aynı çizgide göstermek kimsenin hakkı da, haddi de değildir.

Bölgede adeta ölümü gösterip, sıtmaya razı etme stratejisi uygulanıyor. Bu olayları seyirci tribününden izlememizi kimse beklememelidir. Süreci an be an takip ediyoruz.

Bu sabah DEAŞ terör örgütü Kobani bölgesinde menfur bir saldırı gerçekleştirdi. Masum sivilleri hedef alan bu saldırıyı en güçlü bir şekilde lanetliyor, telin ediyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'nin Kobani bölgesindeki IŞİD saldırılarına değinerek, "Masum sivilleri hedef alan bu saldırıyı en güçlü bir şekilde lanetliyor, telin ediyoruz" dedi. Erdoğan, bölgede adeta ölümü gösterip, sıtmaya razı etme stratejisi uygulandığını söyledi. ASKON tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde verilen iftar yemeğine katılan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin güney bölgesinde yeni bir "Sykes-Picot" düzeninin adım adım inşa edilmeye çalışıldığına şahit olduklarını belirterek, şöyle dedi:

"Suriye ve Irak'ta yaşanan olaylar, sadece bu olayların ve içinde cereyan ettiği bu ülkelerin kendi iç dinamikleriyle değerlendirilemez. Burada hem ülkemizin hem tüm bölgenin geleceğini şekillendirecek mühendisliklerin uygulamaya çalışıldığını görüyoruz. Bölgenin sosyolojisine, tarihine ve yapısına yabancı projeler hayata geçirilmeye çalışılıyor. Bölgede adeta ölümü gösterip sıtmaya razı etme stratejisi izleniyor. Hangi adla ortaya çıkarsa çıksın, kendini neye izafe ederse etsin terör örgütlerinin bu süreçte bir manivela gibi kullanılmasına fırsat veremeyiz."

"LANETLİYOR, TELİN EDİYORUZ"

"Bu sabah da DAEŞ terör örgütü Ayn el Arap'ta, diğer adıyla Kobani bölgesinde menfur bir saldırı gerçekleştirdi. Masum sivilleri hedef alan bu saldırıyı en güçlü bir şekilde lanetliyor, telin ediyoruz. Biz bugüne kadar ülkemize sığınan, yardıma ihtiyacı olan, Türkiye'yi güvenli bir liman olarak gören hiç kimseye kapımızı kapatmadık, sırt çevirmedik. Nitekim olayın hemen ardından, bu saldırıda yaralanan tüm Suriye vatandaşları, ülkemize getirildi. Yaklaşık 130 civarında yaralı, hastanelerimizde tedavi altına alındı. Bu menfur saldırı sonrasında, bilhassa bölücü örgüte müzahir çevrelerin, yani siyasi partinin ileri gelenlerinin hiçbir ilke, ahlak ve sınır tanımadan ülkemizi hedef alan bir iftira ve karalama kampanyası yürüttüğünü görüyoruz. Hiçbir temeli olmayan, tamamen safsatadan ibaret olan bu ithamlarla 6-7-8 Ekim olaylarından hiç ders çıkarılmamışçasına milletimizi provoke etmeye yönelik bir çalışma yapılıyor. Bakın buradan bir kez daha açık ve net olarak ifade etmek istiyorum. Türkiye'yi terörle aynı çizgide göstermek, kimsenin hakkı da haddi de değildir. Türkiye'nin hasmı bazı uluslararası lobilerin ve Esed rejiminin manipülasyonlarına alet olanlar, öncelikle kendilerini sorgulamalıdırlar. Türkiye partisi olmanın yolu, bu çevrelerin taşeronluğunu yapmak değil, bu ülkeye gönül ile bağlı olmaktan ve ülkesine değer vermekten geçer."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.