Erdoğan'dan ilginç sözler...

Başbakan Erdoğan'ın Ankara'daki protestoda yaralanan Dilşat Aktaş için "bir polis panzerine tırmanan bir tane kız mıdır, kadın mıdır bilemem" şeklinde tanımlama yapması dikkat çekti

03 Haziran 2011, Cuma 17:41
A A

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisince Konya Hükümet Meydanı’nda düzenlenen mitingde, Hopa'daki olayları protesto edenleri sert şekilde eleştirdi. Erdoğan, Ankara'daki protesto sırasında kalçası kırılan Dilşat Aktaş'ı kastederek, şöyle konuştu:

 "Bu sabah bakıyorum bir televizyon kanalında Ankara’da bir polis panzerine tırmanan bir tane kız mıdır, kadın mıdır bilemem. Ve oradan, panzer yetmiyormuş oradan hızını alamıyor, kalkanla yerinde duran polisimize elindeki sopayla saldırıyor, vuruyor, polis yerinde sabrediyor... Gelecek polisin kalkanına vuracak, panzerine saldıracak ne işe yarıyor bunlar, ne yapmaya gidiyor? Bunların görevi ne? Neymiş Hopa’nın hesabını sormaya geliyorlarmış. Bu ülkenin meydanları boş değil. Ama bakıyorsun anamuhalefet partisi polisi savunmuyor, polise saldıranları bu ülkenin başbakanına saldıranları savunuyor, çünkü CHP’nin pankartının yanında, hemen bir inşaatta dev bir CHP pankartı, yanında Halkevleri’nin afişleri yine bez pankart. Onda şu yazıyor, ’Tek yol sokak, tek yol devrim’ bundan ne anlıyor benim milletim, ben biliyorum ne anladığını. ’Tek yol sandık’ demiyor. Tek yol demokrasi demiyor, biz bunların devrimden ne anladıklarını, ne anlatmaya çalıştıklarını biliriz. Eğer sen Konya’ya hızlı treni getiriyorsan, bunun adı devrimdir. İşte biz bunu yapıyoruz. Bizim farkımız bu."

Erdoğan: The Economist, sen bu ülkeye, CHP’ye çok Fransızsın


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;