Erdoğan'dan İsrail'e sert eleştiriler

Erdoğan, “Biz barış diyeceğiz, biz adalet diyeceğiz, biz uluslararası hukuk diyeceğiz ve biz gerektiğinde katile katil diyecek, katilden bütün yaptıklarının hesabını da Allah'ın izniyle soracağız” diye konuştu

Erdoğan'dan İsrail'e sert eleştiriler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Lübnan Başbakanı Saad Hariri ile Kuzey Lübnan’ın Akkar bölgesinde bulunan, Türkmenler'in yaşadığı Kuvaşra köyünü ziyaret etti. İki ülke milli marşlarının okunmasının ardından Erdoğan, alanda bulunan Türkmenler'e hitaben bir konuşma yaptı.

Erdoğan, “İsrail hükümeti artık şunu görmek ve anlamak zorunda; Bu bölgede barış olursa bundan bölge kazandığı kadar kendisi de kazanır. Bu bölgede savaş olursa, çatışma olursa bundan bölge insanı zarar gördüğü kadar kendi insanı, kendi vatandaşları da zarar görür. Onun için İsrail hükümetini bir kez daha hatalarından dönmeye, özür dilemeye, hem bölge, hem bölge halkı hem de kendisi için barışa gelmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

“Kim ne derse desin, kim hangi yorumu yaparsa yapsın, biz haksızlık karşısında sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz” diyen Erdoğan şöyle konuştu: “Akdeniz’de korsanlık yapanlara, masum çocukları masum sivilleri acımasızca katledenlere karşı hakkı savunmaya devam edeceğiz. Biz insanlık adına, vicdan adına, masum yavrular adına Kudüs demeye, Gazze demeye, Beyrut ddmeye devam edeceğiz. Biz barış diyeceğiz, biz adalet diyeceğiz, biz uluslararası hukuk diyeceğiz ve biz gerektiğinde katile katil diyecek, katilden bütün yaptıklarının hesabını da Allah’ın izniyle soracağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın, endişesi olmasın.”

Erdoğan, “Biz barış diyeceğiz, biz adalet diyeceğiz, biz uluslararası hukuk diyeceğiz ve biz gerektiğinde katile katil diyecek, katilden bütün yaptıklarının hesabını da Allah’ın izniyle soracağız” diye konuştu.

Fevzi KIZILKOYUN/LÜBNAN, (DHA)