Erdoğan'dan Şener'e tazminat davası

Başbakan Erdoğan, "Kişilik haklarına saldırıda bulunduğu" iddiasıyla Abdüllatif Şener hakkında 20 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı

Erdoğan'dan Şener'e tazminat davası

Erdoğan’ın avukatları Fatih Şahin ve Muammer Cemaloğlu’nun hazırladığı dava dilekçesinde, Şener’in, 17 Kasım'da, özel bir televizyon programında "Teke Tek" programına katıldığı belirtildi.

Programda soruları yanıtlayan Abdüllatif Şener’in, "Başbakan dinliyor herkesi zaten... Dinleyeni dinlerler... Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına (TİB) kanunda da yetki verildi. Bu yetki nedir? Bir; dinleyen kurumları da dinleme ve izleme yetkisi verildi. Yani yasal dinleme yapma yetkisine sahip kurumları da dinleme ve izleme yetkisi alan bir kurum oluşturuldu.

İkincisi; bu kurum doğrudan doğruya Başbakan’ın özel kurumu gibi kuruldu. Yani Başbakanlığa bağlı bir kurum gibi kuruldu demiyorum. Bunu çok altını çizerek söylüyorum" ifadelerini kullandığı öne sürülen dilekçede, Şener’in TİB ile ilgili "Başbakanın özel kalem müdürlüğü çok özeldir ya, o derece Başbakana bağlı bir kurum olarak kuruldu" dediği savunuldu.

Dava dilekçesinde, Şener’in, partisinin Şanlıurfa teşkilatının açılışındaki konuşmasında da benzer iddialarda bulunduğu kaydedildi. Dilekçenin son bölümünde, "Şener’in ifadelerinin kasıtlı, maksatlı, tamamen gerçek dışı, haksız ve hukuka aykırı olduğu" önü sürülerek, 20 bin TL tazminat talebinde bulunuldu.