'Erdoğan'ın İsviçre'de 8 hesabı var'

Wikileaks'in yayınladığı belgeler arasında Erdoğan'ın İsviçre'de 8 hesabı olduğu iddia edildi. Ayrıca rüşvete en çok karıştığı savunulan Türk bakanların ismi de açıklandı

Pazartesi, 29 Kasım 2010 - 11:10

'Erdoğan'ın İsviçre'de 8 hesabı var'

WikiLeaks'in yayınladığı belgeler dünya çapında yankı bulmaya devam ediyor. Belgelerin içinde ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi Eric Edelman’ın AKP hükümetindeki yolsuzluk iddialarına dair geçtiği gizli belgeler de bulunuyor.

Ankara'dan 30 Aralık 2004 tarihinde geçilen belgenin 21. maddesinde Erdoğan’ın İsviçre Bankası’nda 8 ayrı hesabı olduğu iddia ediliyor.

ERDOĞAN'IN RİCASIYLA TRAMVAY İNŞAATI İHALESİ

ERDOĞAN'DAN İLK WİKİLEAKS YORUMU

ERDOĞAN, ARINÇ VE DAVUTOĞLU İÇİN NE DEDİLER?

İŞTE ŞOK BELGELER

21. maddede şu ifadeler yer alıyor: "AKP iktidara yolsuzlukların kökünü kazıyacağını söyleyerek geldi. Halbuki AKP'lilerin bize anlattığına göre, partinin ulusal, bölgesel ve yerel seviyesinde ve bakanların aile üyeleri arasında çıkar çatışmaları ve ciddi yolsuzluklar var.

KİM BU DÜNYAYI KARIŞTIRAN ADAM? >> VİDEO

İki ayrı kaynaktan edindiğimiz bilgiye göre, Erdoğan’ın İsviçre bankalarında sekiz ayrı hesabı var. Erdoğan'ın varlığının oğlunun düğününde gelen hediyeler ve dört çocuğunun okul masraflarını karşılıksız ödeyen Türk işadamından kaynaklandığını söylemesi ise çok yüzeysel."

Aynı belgenin 22. maddesinde ise yolsuzluğa en çok karışan bakanların İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen ve AKP eski İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu olduğu iddia edildi.