Erdoğan'ın Katar ziyareti iptal

Geçirdiği ameliyat sonrasında istirahati süren Başbakan'ın Katar ziyareti iptal edilirken, Katar Emiri ve KKTC Başbakanı İrsen Küçük Erdoğan'ı ziyaret etti

Çarşamba, 07 Aralık 2011 - 14:10

Erdoğan'ın Katar ziyareti iptal

Ameliyat olduktan sonra İstanbul'daki evinde dinlenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Aralık'ta yapacağı belirtilen Katar ziyaretinin iptal edildiği öğrenildi. Ameliyatın ardından ilk fotoğrafını ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile çektiren Erdoğan'ın ikinci fotoğrafları ise Katar Emiri'nin ziyaretinde çekildi.

Sağlıklı ve neşeli olduğu gözlenen Erdoğan'ın, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'la yaptığı görüşmenin aksine bu kez kravat taktığı görüldü.

Geçtiğimiz hafta geçirdiği ameliyat nedeniyle evinde dinlenen Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’dan sonra bugün de Katar Emiri Al Tani ile görüştü. Katar Emiri saat 11.35’te Erdoğan’ın evinin bulunduğu sokağa girdi.

El Tani’nin gelişi sırasında çevrede yoğun güvenlik önlemleri alınırken, Erdoğan’ın evinin bulunduğu sokak Üsküdar Belediyesi’ne ait temizlik aracıyla süpürüldü. Erdoğan’ın evindeki görüşme yaklaşık 1.5 saat sürdü. Görüşmenin ardından Katar Emiri Halife el Tani Erdoğan’ın evinden ayrıldı.
Başbakan Erdoğan'ın daha önce 10-12 Aralık Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleştirilen Medeniyetler İttifaki Zirvesi'ne katılacağı duyurulmuş, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde başbakanı takip edecek basın mensupları için akreditasyon duyurusu yapılmıştı. Duyuru bu sabah itibariyle siteden kaldırıldı. Öğle saatlerinde de Başbakanlık kaynaklarından Erdoğar'ın zirveye gitmeyeceği bilgisi verildi. Başbakan Erdoğan'ın doktorları uçak yolculuğunun uzun ve yorucu olacağını söyleyerek Başbakanın bir süre daha dinlenmesini istedi. Başbakanlık da bu istek üzerine Katar ziyaretini iptal etti. Katar'ın başkenti Doha İstanbul'dan uçakla 3.5 saatlik mesafede bulunuyor.

KKTC BAŞBAKANI'NI KAPIDAN UĞURLADI

KKTC Başbakanı İrsen Küçük de, Katar Emiri'nin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti. Küçük, Başbakan Erdoğan'ın Üsküdar Kısıklı'daki konutuna saat 15.05'de geldi. Görüşme basına kapalı gerçekleşti. Görüşmenin ardından Erdoğan Küçük'ü evinin kapısına çıkarak yolcu etti.