Erdoğan'ın konuşmasında mikrofon krizi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya'daki resepsiyonun ardından İstanbul'a geldi. Erdoğan'ın İstanbul'daki konuşması sırasında mikrofon krizi çıkınca ortaya bu manzara çıktı

31 Ağustos 2014, Pazar 09:55
A A

Cumhurbaşkanı olduktan sonra ilk kez İstanbul'a gelen Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'ndaki Devlet Konukevi önünde çok sayıda vatandaş tarafından coşkuyla karşılandı. Saat 00:25 sıralarında ana uçağıyla İstanbul’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada halka seslendi. Erdoğan, "30 Ağustos’u bitirdik. Fakat zafer bayramının gecesinde sevgili hemşerilerimle bir arada adeta bir bayram mutluluğu içerisinde bu gösterileri nezaketine çok teşekkür ediyorum. 10 Ağustos’ta sizlerin ortaya koyduğu tavır, tüm Türkiye’de milli iradenin tecellisinden ortaya koyduğunuz o güç, inanıyorum ki Türkiye’nin geleceği için çok farklı bir mesaj olur" dedi.

'İSTANBUL BENİM SEVDAM'

İstanbul’u sevdiğini hatırlatan Erdoğan, "İstanbul benim sevdam. Bu şehirde doğdum, bu şehirde büyüdüm. Bu şehirde büyükşehir belediye başkanlığından sonra yine aynı şekilde üç dönem milletvekili olmak ve daha sonra da Türkiye’de Cumhurbaşkanlığına, yani cumhurun başkanı olma noktasında İstanbul ve 81 vilayetimizin destekleriyle yüzde 52 ile geldik. Hiç endişeniz olmasın. Dik duracağız, dikleşmeyeceğizö diye konuştu.

İLK SEYAHAT KKTC’YE

Cumhurbaşkanı olduktan sonra ilk ziyareti Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC)’ye yapacağını belirten Erdoğan, "İnşallah pazartesi günü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC)’ye hemen ilk seyahatlerimizi başlatıyoruz. Salı günü Azerbaycan. Azerbaycan inşallah NATO zirvesine geçeceğiz. Seçilmiş bir başbakan, seçilmiş bir cumhurbaşkanı el ele vererek inşallah Türkiyemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağız. İnşallah hep birlikte Türkiye olacağız" dedi.

Konuşmasının ardından Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte makam aracına binerek Kısıklı’daki konutuna gitmek üzere buradan ayrıldı.

ERDOĞAN’IN KISIKLI’DAKİ KONUŞMASINDA MİKROFON KRİZİ

Erdoğan Üsküdar Kısıklı'daki evinin önünde de coşkulu bir kalabalık karşıladı. Erdoğan otobüsün üzerine çıkarak halka seslendi. Ancak konuşmasının başında mikrofon krizi yaşandı. Erdoğan’a verilen mikrofondan ses gelmeyince birkaç kez üzerine vurarak deneme yaptı.

KORUMA ARACININ MİKROFONUYLA KONUŞMAYA ÇALIŞTI

Yanındaki görevliler bir süre mikrofonu düzeltmek için uğraştı ancak bu çabalar sonuç vermedi. Sorun çözülmeyince Erdoğan’ın koruma araçlarından biri otobüsün önüne çekildi. Koruma aracındaki megafonun mikrofonunu kullanmak istedi. Bu sırada bir görevli yeni bir mikrofon getirdi. Erdoğan bu mikrofonla da konuşmaya çalıştı ancak mikrofon yeniden arıza yapınca yaklaşık 4 dakika süren ardından koruma aracının megafonunun mikrofonuyla konuşmasına başladı. Konuşmasının yaklaşık bir dakikasını böyle sürdüren Erdoğan mikrofonun arızası halledilince konuşmasına mikrofonla devam etti.

Basın mensuplarının da konuşmayı daha iyi alabilmek için koruma aracının önündeki megafona mikrofonlarını uzatması ilginç bir görüntü oluşturdu.

Erdoğan burada yaptığı konumada "Durmak yok, yola devam.  Sizler 10 Ağustos’ta Cumhurun Başkanlığına bu kardeşinizi layık gördünüz. Sorumluluğumuzu zirve bir noktaya taşıdınız. Bundan sonraki süreçte de sizlere hizmetkâr olmaya devam edeceğiz. Milli irade olarak ortaya koyduğunuz 10 Ağustos tavrı hiçbir zaman unutulamaz. Sizler birçok oyunları bozdunuz. Bu oyunları bozmak suretiyle artık şunu ispat ettiniz. Milli irade her şeyin üstündedir dediniz. Milli iradeyi çalmak isteyenlere cevap verdiniz. Artık sadece ulusal değil uluslar arası bazda da inşallah bu hizmet yolculuğumuz seçilmiş bir cumhurbaşkanı, seçilmiş bir hükümet el ele vereceğiz ve inşallah muasır medeniyetler seviyesine ülkemizi taşıyacağız" dedi.

"GÜNDEMİ BELİRLENEN DEĞİL GÜNDEM BELİRLEYEN BİR TÜRKİYE VAR"

2023 hedeflerinin yakalanacağını da belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "12 yılda ülkemizin geldiği nokta ortadadır. Nasıl bire üç, bire dört katladıysak bundan sonraki süreçte de yine bu artarak devam edecek. 2023 hedeflerini muhakkak yakalayacağız.  Bundan hiç endişeniz olmasın. Kendine güvenen, gündemi belirlenen değil gündem belirleyen bir Türkiye var.  Bunu böyle biliniz. Türkiyemizin artık kişi başı milli geliri 11 bin doların üzerine çıktığı ve 25 bin dolar hedefini yakaladığı bir ülke haline getireceğiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan konuşmasının ardından konutuna geçti.

DHA

 

 

 

 


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;