Erdoğan'ın mektubuna yanıt verdi

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı 6 sayfalık yanıt mektubu Başbakanlığa gönderildi.

12 Ekim 2009, Pazartesi 14:10
A A

 Baykal'ın, Başbakan Erdoğan'ın içinde görüşme talebinin de bulunduğu mektubuna yanıtı bir parti görevlisi tarafından Başbakanlığa götürüldü.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal yanıt mektubunda, Başbakan’ın randevu talebini kabul ettiğini, "Önümüzdeki bir hafta içinde bir gün önceden bildirmeniz halinde uygun göreceğiniz herhangi bir saatte CHP Genel Merkezi'nde sizi ağırlamaktan mutluluk duyacağım," şeklinde belirtti.

6 sayfadan oluşan mektubun yanı sıra, "Doğu ve Güneydoğu Sorunlarına Bakış ve Çözüm Önerileri-1989", "Türkçe'den Farklı Dillerin Kullanılması Hakkında Kanun Teklifi-1991" ve "CHP Programı'ndan Doğu ve Güneydoğu Sorunları Hakkında Bölümler-2008" başlıklı üç raporun da Başbakanlığa gönderildiği öğrenildi.

Baykal mektubuna, Başbakan Erdoğan'ın görüşme arzusunu da ifade eden mektubu aldığını ve bu vesileyle bu konudaki bazı tespit ve değerlendirmelerini açık bir dille kendisine iletmenin yararlı olabileceğini düşündüğünü belirterek başladı. Mektupta, Baykal, açılımın içeriği, çerçevesi ve ilkeleriyle ilgili herhangi bir somut açıklamanın yapılmamış olmasının, müphemiyetin arkasında nelerin hedeflenip, saklandığı sorularını davet ettiğini, bunun da milletin tedirginliğini, kaygılarını hızla arttırdığı tespitini yaptı.

Baykal’ın mektubu, "Önümüzdeki bir hafta içinde bir gün önceden bildirmeniz halinde uygun göreceğiniz herhangi bir saatte CHP Genel Merkezi'nde sizi ağırlamaktan mutluluk duyacağım," sözleriyle tamamlanıyor.

Başbakan Erdoğan, CHP Lideri Baykal'a geçen perşembe günü çalışmaları süren “Demokratik Açılım”a ilişkin, içinde görüşme talebinin de bulunduğu bir mektup göndermişti.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.