Ergenekon'un 'çatısı' çöktü

Silivri'de etkili olan sağanak yağış, Ergenekon duruşmalarının görüldüğü yerleşkedeki salonun kafeterya bölümünün çatısını çökertti

08 Eylül 2009, Salı 10:51
A A

"Ergenekon" davalarının görüldüğü Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’ndeki salonun kafeterya bölümünün çatısı çöktü. Bu nedenle duruşmaya ara verildi. 

Silivri’de etkili olan sağanak yağış, duruşmanın yapıldığı Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde oluşturulan salonu da etkiledi. Çatının çökmesinden önce, duruşma salonunun yan duvarlarından su sızdığı, duvarların üst kısmında yer alan camların su aldığı ve bu nedenle perdelerin ve yerdeki halının ıslandığı görüldü. Hakim ve savcıların kullandığı arka tarafta bulunan bazı odaların da su aldığı öğrenildi. 

GAZETECİLER ÇİZMELERE HÜCUM ETTİ
Binadaki basın ve avukat odası da su aldı. Basın ve baro odasında tavandan akan suyun altına kovalar konuldu. Görevliler, zaman zaman akan suları toplamak için pas pas yaptı. Binanın dışında canlı yayın araçları ve foto muhabirleri için ayrılan alana da yoğun çamur nedeniyle girilemiyor. Canlı yayın araçları yolun üzerinde konuşlanırken, geçen duruşmaların aksine yağmur nedeniyle dışarıda izleyicilerin bulunmadığı görüldü. Bu arada, binanın dışında görev yapan basın mensupları Silivri’den çizme ve yağmurluk satın alıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;