Ergenekon'un dizisini yaptılar

Yaşanan son tutuklamalar ve iddialarla birlikte sulandırılıp sulandarılmadığı tartışmaları ayyuka çıkan Ergenekon davası dizi film yapıldı

29 Mart 2011, Salı 14:00
A A

Ergenekon Samanyolu ekranlarında Erkenkondu, Savcı Zekeriya Öz ise Zeki Yahya, Ergenekon soruşturmasının önemli isimlerinden Yalçın Küçük ise Kaya Minik olarak seyirciyle buluşuyor.

Kimileri tarafından tam bir komediye dönüştürülmekle eleştirilen davanın seyri kafalarda soru işaretleri yaratırken, diziyi ekrana taşıyanların göstediği 'yaratıcılık' da tam bir komedi.

TANITIM METNİ

İşte Samayolu TV'nin internet sitesinde diziyle ilgili tanıtım metni: "Birileri Türkiyenin kara kutusu sayılacak bir kitabı çalmıştır.

Devletin özenle kozmik odasında sakladığı bu kitapta, geçmişten günümüze Türkiye’nin tarihine yön vermiş suikastlerin, provakasyonların, komploların failleri, planları, nedenleri tüm detaylarıyla bir bir yazmaktadır.

Ama kitabın çalınma nedeni bu değildir. Bu kitap öyle büyük bir sır taşımaktadır ki kitabı ele geçiren yarının Türkiyesini ele geçirecektir. Kitabın sayfaları arasına Geleceğin Süper Gücü Türkiye satır satır şifrelenmiştir.

Devletin kalbine, kara taşın üzerindeki kara karınca gibi yerleşmiş olan Erkenkondu bir yandan, Vatikan, mossad, CIA bir yandan; herkes kitabın peşine düşmüştür. Giderek bir efsane büyür: Kitap kimine Ergenekondan Çıkış. Kimine Davudun Kılıcı. Kimine Mesih. Kimine Deccal olur.

Elbette Devlet Boş durmaz. İstihbaratın efsane ismi Mazhar Bey’i kitabı bulmak ve ait olduğu yere koymakla vazifelendirir. Mazhar Bey’in bu işi çözeceğine inandığı gizli bir silahı vardır: Yiğit Gündüzalp.

Üç ay önce azrailin elinden çekip almıştır onu. Şimdi devletin selameti için gizli operasyonlarla kitabın izini süreceklerdir. Öte yandan Karısının intikamı peşine düşen Necip’in de kitapla yolu kesişir. Hünerin katilleri kitabın satırları arasındadır. Necip de kitabın peşindedir."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;