Ergenekon'un hahamı sustu!

Tuncay Güney, Ergenekon savcılarına ifade vermeyi reddetti

09 Ekim 2009, Cuma 05:00
A A

İstanbul polisine 2001’de verdiği ifadelerle Ergenekon soruşturmasının başlatılmasında kilit rol oynayan ve halen Kanada’da yaşayan Tuncay Güney, Ergenekon’da ifade vermeyecek.

‘Kanada adli makamlarının Güney’in ifade vermek istemediğini ve bu dosyanın kapatıldığını bildirdiği yazı’ dünkü Ergenekon duruşmasında resmen açıklandı. 2001’de Ergenekon hakkında bildiklerini anlatan Güney, aynı yıl yurtdışına çıkmış, bir süre Amerika’da kaldıktan sonra Kanada’ya geçmişti.

2007’de başlatılan Ergenekon soruşturmasıyla birlikte tekrar gündeme oturan Güney, bu soruşturma kapsamında ‘firari şüpheli’ olarak aranıyor. Tuncay Güney, Musevi dinini seçtiğini ve bir sinagogda haham yardımcısı olarak çalıştığını söylüyor.

CUMHURİYET'İ ANLATACAK
Dünkü duruşmada, Ergenekon ile birleştirilen Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırıların tutuklu sanığı Osman Yıldırım söz aldı.

Yıldırım, Danıştay saldırısıyla ilgili savunma yapmayacağını çünkü ilgisinin bulunmadığını, fakat Cumhuriyet’e el bombası atılmasıyla ilgili konuşacağını söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;