Erkeğin 'aklını alan' oran bulundu

Uzmanlar, bir kadında fiziksel olarak erkeği en fazla cezbeden şeyin ne olduğunu ortaya çıkardı

Erkeğin 'aklını alan' oran bulundu


POSTA İNTERNET

Bilim adamları tarafından yapılan bir araştırmada, 'çekicilik' açısından erkeklerin zihnindeki 'mükemmel kadın' şeklinin ne olduğu ortaya çıktı.

Yeni Zelandalı antropolog Barnaby Dixson tarafından yapılan araştırmada, bir grup erkek deneğe, göğüs, bel ve basen ölçüleri dijital olarak değiştirilmiş kadın fotoğrafları gösterildi. Deneklerin göz hareketlerinin kızılötesi kameralarla takip edildiği araştırmada, erkeklerin bakışlarının ilk önce kadınların göğüs çatalına kaydığı ancak deneklerin asıl ilgi odağının daha sonra kalça ve bele yöneldiği anlaşıldı.

İŞİN SIRRI 0.7'DE!

Bilim adamları, araştırmanın sonunda, bel-basen oranı 0.7 (yani bel çevresi, kalça çevresinin yüzde 70'i kadar olan) kadınların, çekicilikte erkeklerden en yüksek notu aldığını tespit etti.

Uzmanlar, "0.7'lik oran, erkeklere o kadının en doğurgan ve en sağlıklı çocuğu yapacak kişi olduğunu gösteren bir biyolojik mesaj niteliği taşıyor. Bu oran tutturulduğu müddetçe, kadının genel beden ölçülerinin ne olduğu bile önemini kaybediyor" diye konuştu.

'Kum saati' olarak tanımlanan bu vücut şekline en fazla uyan ünlü kadınlara örnek olarak Marilyn Monroe, Jessica Alba, Kate Moss ve top model Alessandra Ambrosio örnek gösteriliyor.

POSTA İNTERNET