Dr. Haydar Dümen

//icdn.posta.com.tr/images/{aspect}/2017/01/17/8170730.dr.haydar_dümen_43.png

Erkek harekete geçmeli

Kadın cinsellik konusunda eşi kadar tecrübeli değil. Bu yüzden orgazm olamamaktan yakınıyor. Kadına zaman tanıyın ki bedenini keşfetsin. Ama erkeğe de iş düşüyor. Her şeyi kadından beklemek yerine harekete geçecek ona yol gösterecek

BÖYLE SORU YOK!

Kız arkadaşım olmadı


18 yaşındayım, 1.85 boyunda, 82 kiloyum. Günde en az 1 kere mastürbasyon yapıyorum. Hiç kız arkadaşım olmadı. Acaba mastürbasyonla ilgisi olabilir mi? CEVAP Değerli okurum, eğer kuşkun doğru olsaydı hiçbir erkek bırak sevgiliyi kız arkadaş bulamazdı. Kapanırdı içine, kurardı hayal sofrasını televizyonun ya da şöminenin önüne. Çerezler hazır. Magazin dergileri, televizyonlarda göz ve iştah açıcı görüntüler... Sevgiliye gerek kalmazdı. Böyle giderse içine kapalı bir ruh hastası adayı olursun. Taa ki görücü usulüyle ailen seni evlendirene kadar. Bu hayatı yaşarsın. Bu durumda ne şiş yanardı ne kebap ama sen kül ve duman olurdun. Yaradan her şeyi doğru ve denk yaratmış, seni baba adayı yapmış. İster adaylığının turşusunu kurarsın, ister yiğitçe duygularla sevgili arar, bulursan onu harcamazsın.

[[HAFTAYA]]

GÜNÜN SORULARI


Acaba boyu yeterli mi?

24 yaşındayım, cinsel organım 13 santim. Bu durumdan pek hoşnut değilim. Bugüne kadar ilişkilerimde bir sorun yaşamadım ama kafama katılıyor. Sizce yeterli mi? CEVAP Değerli okurum, bu boya tıp bilimi, tüm hekim arkadaşlar ve ben “Normal, tamam, uygun” diyoruz. Sen zaten test etmiş, okeylemişsin. Aslında kuşkun boşuna. Çünkü vajinanın girişteki 2-3 santimden sonrası tamamiyle hissizdir. İşte bunu bilmiyorsun. Sorun kadının ateşini yakmaksa, otur karşıma dinle. Önce ateşi yakarken mangal, şömine her neyse yerinde olmalı. Odunların, kömürlerin dizilmesi de ustalık ve beceri ister. Bunun için acele etmeyeceksin. Yüreğinin derinliklerinden gelen üfürükle yani aşk sözleriyle ateşi üfleyeceksin. Şişler kebap olunca başarılı bir iş yaptığını görecek ve kendine güveneceksin.

Sperm sayımı nasıl öğrenebilirim?


34 yaşındayım, yakında evleniyorum. Nişanlımla hemen çocuk sahibi olmak istiyoruz. Ama sperm sayısıyla ilgili duyduklarım beni endişelendirdi. Sperm sayımın normal ya da düşük olduğunu doktora gitmeden nasıl anlayabilirim? Bunun bir formülü var mı? CEVAP Değerli okurum, gözümde gözlük yerine mikroskop olsa, sen meniyi boşaltsan, oradan bir parça alıp camın üzerine koysam. Mikroskopun önündeki lambayı yaksam, görüntünün de ayarını yapsam... Yine bir şey söyleyemem. Çünkü spermleri saymasını bilemem. Gebelik şansınızı arttırmak için eşin adetini gördüğü günden saysın, 14’üncü gün ilişkiye girdikten sonra ayaklarının altına 2 minder koysun ve sırt üstü yatsın. Derin ve yumuşak nefesler alarak gebelik şansını çoğaltsın. 3 ay deneyin, gebe kalırsa çocuğun göbek adını Haydar koyun. Bana manevi borcunuzu ödeyin. Gebe kalmazsa aceleniz de varsa, bir uzmana gidin.

* * *

Hamile kalamıyorum

22 yaşındayım. 10 aylık evli bir kadınım. Eşimle korunmamamıza rağmen hamile kalamıyorum. Ne olur bize yardımcı olun. CEVAP Sevgili okurum, önce eşinin sperm sayımı yapılmalı. O normal ise, yumurtlama döneminde birleşme olmalı. Birleşme sonrası bir süre yataktan kalkmalısınız. 3-4 ay bu denemelerden de bir sonuç alınmazsa bu kez senin jinekolojik muayenen gerekir. Yine sonuç alınmazsa bir uzmana başvuracaksınız.

Zevk alamıyorum

6 aylık evliyim. Kız olmama rağmen benden ilk gece kan gelmedi. Acaba esnek olabilir mi? Bir de orgazm olamıyorum. Eşim önceleri çabuk boşalıyordu ama şimdi düzeldi ama zevk alamıyorum. Doktora gitmeli miyim? CEVAP Değerli okurum, çözüm bulunacak bir sorun şimdilik yok. Tabii ki esnek zarın. Eşine alışacaksın. Zaman lehinizde gelişecek. Malumunuz bu iş biraz ustalık hikayesi. Bir gün orgazmı öğreneceğini umarım. Ne var ki birleşmeye geçmeden önce kafaya takma. Kendini gözetim altına alma. Her şeyi akışına bırakıver.

Acaba hamile kalır mı?

18 yaşındayım. Sevgilimle birazcık ileri gittik ama birleşme olmadı. Acaba hamile kalır mı? CEVAP Sevgili okurum, gebe kalmadı.

Neden kan geldi?


20 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Adet zamanı olmadığı halde kanama oldu. Bunun sebebi ne olabilir? CEVAP Değerli okurum, kızlık zarını incittin, belki de daha ileri gittin. Bu olay hakkında görmeden karar vermek zor.

Sperm gelmiyor

20 yaşındayım. 1 saat mastürbasyon yapıyorum ama benden hiç sperm gelmiyor. Ne yapmalıyım? Doktora gitmekten de utanıyorum. CEVAP Değerli okurum, niye utanıyorsun? Doktor ne eylesin seni? En sonunda bir iki test belki de birkaç tetkit yapılacak. Yani makineden de mi utanacaksın? Sağlık ve mutluluk bu. Haydi gecikme.

Her anından keyif alsam...


27 yaşındayım. Ben öpüşürken, sevişirken zevk almıyorum. Sadece boşalırken zevk alıyorum. Ama ben her anından keyif almak istiyorum. Ne yapmalıyım? CEVAP Değerli okurum, mastürbasyona veda. Öpüşürken hayal kur, fantezilerini yoğunlaştır. Cinsel birleşme sırasında öpüşmeye bol zaman ayır ki daire tamamlansın, ilişki bütünlük kazansın.

Kadınlara yetmezse?

Penisim 11 santim. Çok ince ve ben karşı cinse yetmeyeceğini düşünüyorum. Büyütmek ve kalınlaştırmak istiyorum. Acaba mümkün mü? CEVAP Değerli okurum yeter. Biraz büyü, okulunu bitir işini kur. Kadın ve kızlarınla ilişkilerini iyi ve olumlu çerçevelerde sürdür. Tabii ki bazı fırsatları değerlendirirsin. Cinsellik bir bakıma kura çeker gibidir yani tombalaya benzer. Umarım sana iyi bir numara çıkar. Böylece huyu huyuna, suyu suyuna denk bir çift olursunuz. Duası benden, kaderin ipleri şanstan. Bunları değerlendirmek sizden.

Sertleşme olmuyor

22 yaşındayım. Birkaç hayat kadınıyla ilişkiye girdim. Ama öpüşmediğim kadınlara karşı sertleşme sağlayamıyorum, neden? CEVAP Değerli okurum, bir tabak yemeğinden bir avuç sinek çıksa, dudağında, midende ne olacaksa, orada da o olmuş.

İlişkim uzun sürüyor


20 yaşındayım. İlişkim yaklaşık 20-25 dakika sürüyor. Arkadaşlarıma sorduğumda “Sorunun var” diyorlar. Genelevde ilişkiye girdiğim kadın da aynı şeyleri söyledi. Evlenince sorun yaşar mıyım? CEVAP Değerli okurum, erkek arkadaşlarını kıskandıracak kadar iyi durumdasın. Evlendiğinde istediğin süreye çekebilirsin diye düşünüyorum. Zaten ortam iyi biraz da fantezileri kullanırsan istediğin süreye ulaşırsın. Sevgilerimi sunuyorum.

Korundum ama...


21 yaşındayım. Yabancı uyruklu bir kadınla ilişkiye girdim. Sevişme sırasında korunmadım. Cinsel ilişki sırasında prezervatif taktım ama hastalık kapmaktan korkuyorum. Ne yapayım? CEVAP Değerli okurum, virüs bu, belli olmaz. Beklemede kalacaksın.

Orgazm olmayınca kocam kızıyor

25 yaşındayım, 1 yıllık evliyim ama hemen orgazm olamıyorum. Kocam buna çok kızıyor, benim de moralim bozuluyor. Ne yapmalıyım? CEVAP Değerli okurum, daha evliliğiniz yeni. Belki senin yıllara ihtiyacın olabilir. Ama eşinin de davranışı, ustalığı, bu konudaki duygusal ve fiziki performansı bence yetersiz. Eşin çok şey istiyor, çünkü bilmiyor. İstediğinden çok vermesini başarırsa orgazm süren kısalacaktır.

GÜNÜN SÖZÜ


Hayal dünyasında yaşanan mutluluklar rüya gibidir. Uyandığın da uçar gider. H.D.