Dr. Haydar Dümen

//icdn.posta.com.tr/images/{aspect}/2017/01/17/8170730.dr.haydar_dümen_43.png

Erkek sırtını dönerse...

Kadının cinsellikten beklentisi farklı, sadece zevk almayı hedeflemiyor. İlişkinin ardından da erkeğinin kollarında olmak istiyor ama erkeklerin çoğu böyle değil. İşleri bitince hemen arkalarını dönüp uyumaya başlıyorlar. Kadın sinirleniyor, üzülüyor. Beyler, eşinize kulak verin, onu dinleyin ki yatak odasındaki mutluluğunuz daima sürsün...

GÜNÜN SORULARI

Kadın penisimi görünce "evlenme karın seni boşar" dedi

5 gün önce bir kadınla ilişkiye girdim. Bana “Penisin çok uzun. Evlenme karın seni hemen boşar” dedi. Moralimi bozdu. Nasıl bir yol izlemeliyim? RUMUZ: UZUN GENÇ CEVAP Değerli okurum, penis uzun. Ya akıl nasıl? İşte sorun burada. Bu ikisi arasında genellikle ters orantı olur. Bu nedenle sordum. Çünkü mailinden bunlarla ilgili hiçbir bilgi edinemedim. Erkek arkadaşlarınla sohbet edip şakalaşırken penis muhabbeti yapmadınız mı? Ya da sen aralarında ‘en uzun olan’ ödülünü almadın mı? Bunlar kafamı karıştırdı. Aklımı asıl allak bullak eden kadının dedikleri. Be kadın ilişkiye girmişsin, iyi kötü dememiş kaynamış mısırı koçanıyla yemişsin. Sanırım bir şeyden de gıcık kapmış, o sözü yani “Evlenirsen seni karın terk eder” demişsin. Sana ne ya el âlemin adamının evlenmesinden? Sen penis eksperi misin ki fikir beyan ediyorsun? Ya benim okurumun evleneceği kadının öyle bir büyük beklentisi varsa? Bak genç vatandaşımıza ne yaptın? Bir lokma bal yedirdin, sonra burnundan getirdin. Değerli okurum, uzun uzundur. Bu da bir şanstır. Kimi 1 santim fazlasına neler vermez, kimi uzunu içine sindiremez. İdealini bulana aşk olsun, aç koynunu devam.

[[HAFTAYA]]

Çok meni geliyor çok çocuğum mu olacak?


17 yaşındayım, mastürbasyon yapınca benden öyle yoğun ve çok meni geliyor ki korkuyorum. Bu durum benim ileride çok çocuk sahibi olacağımı mı gösteriyor? Yani karımla ilişkiye girince dördüz ya da beşizim mi olur? CEVAP Yok be yavrum, kafanı öyle ufak şeylerle yorma. Dördüzü, beşizi bırak, annelerinin rahminde kendilerine yer bulabilirlerse 25’iz de olur. Fena mı yani? Ülke nüfusunu arttırdığın için özel ödüller alırsın. Çocuklara devlet bakar, sen evde yorgun, yıpranmış eşinle sırt üstü yatarsın. Gel keyfim gel ama çok çocuk kadını yıpratır. Devlet çocukları yetiştirme yurtlarına alır. Ev iznine çıkacakları 5’er beşer sıraya koyarsın. Birlikte eğlence yerine giderseniz lunaparkı kapatırsınız. Biraz daha büyüdüklerinde 25 çocuk. Yaşları 18’i doldurdu, çocuklar bakımevinden atıldı. “Hadi evlerinize” denildiğinde artık lokantayı evde açar, iş yerini de eve taşırsınız. Sevgili okurum, bırakalım bu geyik muhabbetini gelelim sana. Meni geliyorsa bırak gelsin. İleride evlenip çocuk sahibi olma sorunundan başka senin hiçbir derdin yok mu be! Vatan millet sohbeti için çok gençsin. Yararlanacak spor sahaları da yoksa kitap oku be yavrum, dersine çalış. Bu işleri bize bırak, sen bugünkü ödevlerine bak.

* * * * * * * * * *  * *

Gün geçtikçe uzuyor

16 yaşındayım. Penisim gün geçtikçe büyüyor. Şu anda 21 santim. Ne yapmalıyım? Ne olur bana bir akıl verin. CEVAP Sevgili okurum, gençlik ve ergenlik döneminde bedende bazı değişimler olur. Bu değişimleri içine sindirmen gerekiyor. Çok önemli bir eksiklik ya da fazlalık olursa doktora gideceksin. Penisinin büyümesine gelince; biz onu durduramayız. Sen de fazla dokunma.

Her gün mastürbasyon yapıyorum, zararlı mı?

25 yaşındayım, hiç cinsel ilişkiye girmedim. Ama her gün mastürbasyon yapıyorum. Mastürbasyonun bir zararı olur mu? CEVAP Sevgili okurum, mastürbasyonun zararı olmaz. Haftalık sayınız 2-3’ü aşmasın. Mastürbasyon yapmak, hiç yapmamak ya da cinsel birleşmede bulunmamaktan daha iyidir. Takma kafana.

Hamile miyim?

19 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Cinsel organıma boşaldı ve 2 aydır adet görmüyorum. Sizce bunun sebebi adet düzensizliği mi yoksa hamile miyim? CEVAP Sevgili okurum, zayıf bir ihtimalle gebesin. 2 aylık gebelik kendini başka türlü de belli eder. Bedendeki fizyolojik değişikliklerle sana haber verirdi. Ama yine sen 3 gün bile olsa gebe değilmişsin gibi düşün. İşi şansa bırakma, artık muayeneye gerek kalmadan sadece bir test yetiyor. Hadi bu zahmete giriver de ikimiz de rahat edelim.

Kızlar pişman olur mu?

21 yaşındayım. Mastürbasyon yapınca pişmanlık duyuyorum. Kızlar da bunu yaptıktan sonra aynı hissi duyuyorlar mı? CEVAP Değerli okurum, kişiden kişiye değişir. Erkeklerde pişmanlık oranı yüksektir. Kızlarda da bir parça vardır ama erkeklerdeki kadar değil. Sayıyı dengede tuttuğunuzda haftada 1-3 kez yapılan mastürbasyondan niye pişmanlık duyasın? Sen böyle donanımlı bir gemide kaptansın. Sıradan, doğal olması gerekenleri yap. Gerisine karışma.

Kocam sırtını dönüp yatıyor

25 yaşında kadınım. Eşimle sürekli ilişkiye giriyoruz. Kocam boşaldıktan sonra bana sırtını dönüp yatıyor. Beni zevkin doruk noktasından aşağıya atıyor. Ne yapmalıyım? CEVAP Sevgili okurum, bir Türkiye klasiğinden söz ediyorsun. Adam işini bitirecek, sırtını dönüp yatacak ya da uyuyacak. Öbür taraftan kadın sinir küpü. Erkek ‘Ben her gün yatıyorum, daha ne istiyordu’ diye kendini savunup kadını suçlayacak. Bir de bunun üzerine erken boşalma eklenmişse, 1-2 dakika yüz yüze, sabaha kadar sırt sırta bir yatak paylaşımı. Değerli okurum, kocanla konuş. Ya da bu makaleyi önüne koy, bir an önce okusun.

Her yer ıslanıyor


33 yaşındayım. Sorunum ilişkide gelen zevk suyunun çok olması. Öyle çok geliyor ki, yatak bile ıslanıyor. Bu normal mi? CEVAP Değerli okurum, çok duyarlı bir kadınsın. Eşine ya da eşinin cinselliğine karşı da iştahlısın. Anlamadığım şey neden utandığın. Sistem iyi çalışıyor demektir. En fazla arada bir kurularsın olur biter. Çünkü doktorun bu konuda yapacağı bir şey yok.

Çok isteksizim

16 yaşındayım. İlk ilişkiye girdiğimde sorun yaşamamıştım. Daha sonra isteksizlik başladı. Sizce sorunum nedir? İlk yaşadığım olaydan etkilenmiş olabilir miyim? CEVAP Tabii değerli okurum. İnsan midesi de böyledir. Hazmedemeceğin yemeği yersen miden de düğümlenir kalır. Sen bu işlere erken başlamışsın. Hem ruhunu hem cinselliğini ateşte fazla tutup haşlamışsın. Serinletiver yavrum. Yani bir parça bu işlere ara ver. Sistemler doğru yolu kendileri bulur.

Zevk alamıyorum

33 yaşında, 13 yıllık evli kadınım. Cinsel ilişkide anlaşamıyoruz. Boşaldığımı bile hissetmiyorum. Eşimi de mutlu edemiyorum. Ne olur bana yardım edin. CEVAP Değerli okurum, senin sorunun biraz uğraşı isteyecek. Hem psikolojik hem fizyolojik bazı tedaviler gerekecek gibi. Burada bünye sorunu var. Eşinle birlikte tedavi olun. İbre senden yana dönene kadar bu tedaviye devam etmelisin.

Eşimden zevk almak istiyorum

Eşimle evlenene kadar sadece sevişiyorduk. Ortaokuldan beri beraberiz. Evlendiğimizden beri girdiğimiz ilişkilerden zevk alamıyorum. Eşimde bir sorun olduğunu zannetmiyorum çünkü bir tane kızımız var. Zevk alamamamın sebebi 10 yıl boyunca sadece sevişmeyi seçmem miydi? CEVAP Değerli okurum, aynen söylediğin gibi. Beynin bilgisayarı cinselliğini öyle programladı, öyle yazdı. Sosyal yapıya saygımız büyük. Ama bir de biyolojik ve psikolojik yanımız var. Bunları da gözardı edemeyiz. Umarım zaman içinde durumunuz düzelir. Biraz fanteziler, biraz geçiş tekniklerini deneyin.