'Erkekler durup dururken aldatmaz'

Başrollerini Sedef Avcı ve İlker Aksum'un paylaştığı romantik komedi 'Aşk Olsun' vizyonda. İki oyuncunun ilişki doktorlarını canlandırdığı film, aşkı komik bir dille ele alıyor. Biz de Sedef Avcı ile aşkı, ilişkileri, kıskançlığı, ihaneti konuştuk. Güzel oyuncu “Erkekler durup dururken aldatmaz” dedi

25 Nisan 2015, Cumartesi 05:00
A A

Röportaj: Pınar Yıldız Yüksel pinar.yildiz@posta.com.tr Başrollerini Sedef Avcı ve İlker Aksum'un paylaştığı romantik komedi 'Aşk Olsun' vizyonda. İki oyuncunun ilişki doktorlarını canlandırdığı film, aşkı komik bir dille ele alıyor. Biz de Sedef Avcı ile aşkı, ilişkileri, kıskançlığı, ihaneti konuştuk. Güzel oyuncu “Erkekler durup dururken aldatmaz” dedi. *'Aşk Olsun'un konusu ne? Romantik komedi tarzında. Ben ve İlker (Aksum) ilişki doktorlarını oynuyoruz. Benim erkek hastam ile onun kadın hastasının sevgili oldukları anlaşılıyor. Onların ilişkileri üzerine konuşurken kendimizi ilişki içinde buluyoruz. Güçlü bir kadın olan Pınar'ı oynuyorum. Bugüne kadarki naif karakterlerin dışında. Hayata bakışı ve g&uu

* Kadında mı problem var yani? Evet. Kadında bir eksiklik ya da problem yoksa, erkekte de bir hastalık yoksa, neden aldatsın ki? * Kadınlarda, erkeklere karşı bir güven eksikliği mi var? Acaba kadınlar, ilişkilere, bilinçaltında bunu barındırarak mı başlıyor? Bence özgüvenle ilgili. Kendine güveniyorsan neden kıskanasın ki?.. Kendinde eksiklik varsa suçu karşıdakine atarsın. * Kendinizi güzel bulur musunuz? Günün psikolojisine göre değişir. Ruh halim iyiyse güzelim, değilse çirkinim. Bazen aynaya bile bakmak istemem.

'İnsanlar bencil oldu' * Eski manken ve oyuncu Kıvanç Kasabalı ile evliliğiniz örnek gösteriliyor. Bu camiada ilişkilerin uzun gitmediği söyleniyor ama bu klişe söylemi sevmiyorum. Hatta kızıyorum. Bu meslektekiler göz önünde olduğu için böyle görünüyor. İlişkiler normalde uzun gitmiyor zaten, mesleki bir şey değil bu. * Neden ilişkiler kısa sürüyor sizce? İnsanların hayata bakış açısı değişti, bencil oldular. Kimsenin başkasına sabrı yok. Kadınların artık ekonomik özgürlüğü var, erkek karşısında dik durabiliyor, çekip gidebiliyorlar.

'Sıkboğaz etmem' * Evliliği yürütmek için ikinizin de taviz verdiği olur mu? Tabii. Ama saçmasapan şeylerde taviz verilmiyor. Normal hayatında da arkadaşına, annene, babana, kardeşine bir şekilde taviz veriyorsun. Güzel bir ilişkin, bir ailen varsa, taviz kimseye zarar vermiyorsa alınır. * Oğlunuz Can 5.5 aylık oldu. Nasıl bir annesiniz? Disiplinliyim ama çok sıkboğaz etmem. Aslında nasıl bir anne olduğumu Kıvanç'a sormalısınız, kendimi anlatmam zor.

'Kıvanç, oğlumuza iyi bakıyor' * Kıvanç Bey nasıl bir baba? çok şanslıyım. Babası inanılmaz güzel vakit geçiriyor oğluyla; yediriyor, içiriyor, birlikte dışarı çıkıyorlar. Benden daha iyi yapıyor her şeyi. Kıvanç yapı olarak daha rahat. Can da onun yanında daha rahat hissediyor kendini. * İkinci çocuğu düşünüyor musunuz? Henüz değil. Can küçük zaten. Hayat da çok zor, artık eskisi gibi paldır küldür büyümüyor çocuklar. Can'ı gereği gibi büyütelim, o bana yeter.

* İki oyuncunun evliliği zor mu? İki doktorun evli olması nasıl zor olmuyorsa oyuncuların da öyle. İşimizin gecesi-gündüzü yok. Eşinizin bunu anlaması için aynı işi yapıyor olması gerek. Aynı meslekte olmak bizde pozitif etki yarattı.