Önceki Fotolar

Erkeklere bu mesajları atmayın! Bu mesajları sevmiyorlar

Modern çağ ilişkilerinin büyük bir kısmını cep telefonlarımızla yaşıyoruz. Gözlerimiz telefonlarımızdan ayrılmadan gelecek mesajları bekliyor. Ancak ister flört isterse ilişki aşamasında olsun erkekler bazı telefon mesajlarından hiç hoşlanmıyorlar. Mesajlaşırken bu kurallara mutlaka dikkat edin! 

02 Şubat 2018, Cuma 13:49
A A
2 Bebek gibi konuşmayın

2 Bebek gibi konuşmayın

Hepimizin sık sık düştüğü hatalardan biri erkeklerle küçük kız çocukları gibi konuşmak. Bunun hoşlarına gittiğini düşünsek de ileriki aşamalarda sizden soğumalarına sebep olabilir. Muhtemelen sizi karşısında yetişkin bir insan gibi görmek istiyor. 

3 İkinci mesajı hemen atmayın

3 İkinci mesajı hemen atmayın

Mesajınızı attınız ama üzerinden bir süre geçmesine rağmen karşılık vermekte gecikiyor mu? Böyle durumlarda sakın ikinci mesajı atmayın. Sizinle gerçekten ilgileniyorsa mesajınıza vereceği cevap gecikmemeli. Meraklandığınızdan eminiz ama kendinizi mutlaka tutun. 

4 Neredesin diye sormayın!

4 Neredesin diye sormayın!

Mesajlarınıza cevap vermeyi birden bire keserse sakın ola neredesin diye sormaya başlamayın. İletişimde kalmak isteyen erkek bunu mutlaka belli edecek ve bağlantıyı koparmayacaktır. çok fazla üstüne düşüldüğünü düşünürse tamamen ortadan kaybolacaktır. 

5 Önceliklerinize önem veriyor mu?

5 Önceliklerinize önem veriyor mu?

Hayatınızda ona öncelik tanımayın ya da en azından bunu belli edecek mesajları atmakta çok acele etmeyin. İnisiyatifi elinizde bulundurmak için sorularına yuvarlak cevaplar verin ve bırakın son mesajı atan o olsun!

6 Emoji kullanımına dikkat

6 Emoji kullanımına dikkat

Mutlu ilişkilerde çiftler birbirleriyle gülüşürler, bir ilişkinin en tatlı kısımlarından biri de budur. Ancak mesajlaşırken bunu emojilerle çok fazla desteklemek yazdığınız mesajın içeriğinden çalar ve karşı tarafı iten bir faktöre dönüşebilir. 

7 Çok somurtkan davranmayın

7 Çok somurtkan davranmayın

Gün içinde canınızı sıkan şeylerle karşılaşmış olabilirsiniz elbet ancak mesajlarınızda sürekli bunu vurgulamayın. Canınızın sıkkınlığını paylaşmaya çalışırken çok abartırsanız onu da bunaltıp kaçırabilirsiniz. 

8 Peki!

8 Peki!

Tek başına yazılan "Peki" sözcüğü karşı tarafa trip attığınızı düşündürüp konuştuğunuz şey ne olursa olsun bir tartışmaya dönüştürebilir. Canınızı sıkmış bile olsa bunu açıkça belirtin; yazılı iletişim yanlış anlamalara çok açık. 

9 İlk'leri mesaja saklamayın

9 İlk'leri mesaja saklamayın

İlişkinizle ilgili ilkleri mesaj atarken paylaşmaktan kaçının. Hislerinizle ilgili ilk işaretleri ya da 'seni seviyorum' gibi ciddi cümleleri mesajlaşırken söylemek hata olacaktır. Aynı durumda siz olsanız aynısını düşünürsünüz eminiz, yüz yüze bu durumlarda en iyi tercih olacaktır.  

10 Arkadaşlara dikkat

10 Arkadaşlara dikkat

Arkadaşlarla buluşacağız" mesajına dikkat edin. Böyle bir mesaj atarken detay verirseniz ya da arkadaşlarınızın isimlerini söylerseniz aklına saçma sapan şeyler getirmesine engel olmuş olursunuz.