"Erkekliğimle alay etti öldürdüm"

"Erkekliğimle alay etti öldürdüm"

06 Ekim 2009, Salı 17:24
A A

Bursa'nın Karacabey İlçesi'nde 63 yaşındaki eşi Yosma Yıldız'ı sokak ortasında bıçaklayarak öldüren 65 yaşındaki Nesim Yıldız'ın yargılanmasına başlandı. Hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemi ile dava açılan Yıldız, çıktığı ilk duruşmada, "Erkekliğimle alay etti, 'bana erkek lazım' dedi. Bu sözlere dayanamadım öldürdüm" dedi.

Karacabey İlçesi Mecidiye Mahallesi 111 Sokak'ta geçtiğimiz Temmuz ayında meydana gelen olayda, inşaatlarda çalışan Nesim Yıldız, 6 çocuk annesi eşi Yosma Yıldız ile tartışmıştı. Geçimsizlik nedeniyle sık sık kavga eden çiftlerden Yosma Yıldız, boşanmak istediğini belirterek evden çıktığı sırada çılgına dönen Nesim Yıldız, elindeki bıçakla evden fırlayıp sokakta yakaladığı 40 yıllık eşini defalarca bıçaklamıştı. Vücudunun göğüs, karın ve boyun kısmına aldığı bıçak darbeleri ile ağır yaralanan Yosma Yıldız kaldırıldığı Karacabey Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirmişti.

Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemi ile hakim karşısına çıkan Nesim Yıldız, cinayeti eşinin erkekliğiyle alay etmesi yüzünden işlediğini açıkladı. Geçirdiği ameliyattan sonra erkekliğimi kaybettim" diyen Nesim Yıldız "Yosma erkekliğim olmadığı için bana küfür ve hakaret ediyordu. 'Bana erkek lazım' diyordu.  Olay günü de aynı sözleri defalarca tekrarlayıp kapı önüne çıkarak bağırmaya başladı. Yanına gidip kendisini ikna etmeye çalıştım. Elinde bulunan bıçakla bana saldırdı. Dizimden yaralanınca elindeki bıçağı alıp kendisine vurmaya başladım. Bir anda kendimi kaybettim. Yaşananlar nedeniyle çok pişmanım" şeklinde konuştu.

Yargılama, Mahkeme Başkanı Erhan Peker'in, Nesim Yıldız'ın cinayetten sonra Karacabey Cumhuriyet Savcılığı'nda verdiği ifadesinin okunmasıyla devam etti.  Kendisinin okuma ve yazmasının bulunmadığını belirten Yıldız, cinayet sonrası verdiği "Daha önceden boşanmak istediğini söyleyerek evden ayrıldı. Erzurum'a gitti ve geldi. Olay günü yine Erzurum'a gitmek istediğini söyleyince karşı çıktım. Sokakta nasıl bıçakladığımı hatırlamıyorum" ifadesini kabul etmediğini belirterek, "Hakim bey şimdi söylediklerim doğru" diye konuştu

Duruşmada tanık olarak dinlenen Mahmure Daloğlu ise, "Sanık karısının elindeki yüzüğü istedi. O da gümüş yüzüğü verdi. Altın yüzüğü isteyince Yosma da çıkarıp attı. Sanık da onu bıçakladı. Yosma bıçak darbelerinden özellikle yüzünü korumaya çalıştıysa da başarılı olamadı" dedi.

DHA

 

 

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;