Ermenistan maçına çakma seyirci!

Bursa'daki maçta olay çıkmaması için hükümetin, yüzlerce polis, asker ve askeri öğrenciyi sivil olarak stada sokup tribünde oturtacağı öğrenildi

12 Ekim 2009, Pazartesi 13:54
A A

Hükümet, Türkiye ile Ermenistan A milli futbol takımları arasında çarşamba günü Bursa’da oynanacak maçta herhangi bir olay çıkmaması için bugüne dek görülmemiş tedbirler aldı...

1-) Maç günü stat çevresinde ve içinde 2 bin 500 polis görev yapacak. Bu polislerin bir bölümü stada sivil olarak sokulup, tribündeki seyircilerin arasına oturtulacak. Ayrıca, çok sayıda askerin ve askeri öğrencinin de sivil olarak tribüne alınacağı ileri sürüldü.

2-) Bursa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri dün Bursaspor taraftar gruplarının liderleri ile görüşerek, “En küçük bir kötü tezahürat ya da olay çıkmasını istemiyoruz. Bu konuda üzerinize düşeni yapın” uyarısında bulundu.

3-) Karşılaşmaya Azerbaycan bayrakları ile gelmeyi planlayan Azeri kökenli vatandaşlarla temasa geçilerek, “Sakın böyle bir şey yapmayın” mesajı verildi. Öte yandan, Devlet Bakanı Faruk Çelik de dün Bursa’da, maçın oynanacağı Atatürk Stadı’nda incelemelerde bulundu. Bakan Çelik, “Şampiyonada şansımızın kalmaması önemli değil. Maça coşku hakim olacak. Dostça başlayıp dostça ayrılacağız” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;