Ernst, Kicker'ın gözüne girdi

Ernst, Kicker'ın gözüne girdi

19 Ekim 2009, Pazartesi 13:01
A A

Alman Bundesliga şampiyonu Wolfsburg ile Devler Ligi'inde Çarşamba günü karşılaşacak olan Beşiktaş'ın Alman futbolcusu Fabian Ernst 'Bosporus'un kahramanı' olarak belirtildi. Kicker dergisinde ayrıca Ernst'in Türkiye'de Beşiktaş taraftarlarının sevgilisi olduğu kaydedildi. 'Taraftarın sevgilisi Ernst' manşetiyle verilen haberde 24 kez Alman milli formasını taşıyan 30 yaşındaki Schalke'nin eski futbolcusu Fabian Ernst'in futbolu ve sahadaki mücadelesi yanında dışarda gösterdiği tavırlarıyla taraftarların gözüne girdiği yorumu yapıldı.

İKİLİ MÜCADELENİN GÖZDESİ

Türkiye'ye gittiği ilk sezonda siyah-beyazlı ekiple şampiyonluk sevinci yaşadığı belirtilen haberde ayrıca "24 kez Beşiktaş formasını taşıyan Ernst, arkadaşları ve spor otoriterleri tarafından ligin en iyileri arasında gösterildi. Özellikle 90 dakikalık hiç bitmeyen tempolu oyunu ve yılmadan girdiği ve genelllikle kazandığı enerji dolu ikili mücadeleleriyle takıma büyük katkı sağlıyor" denildi.

ÇİFTE ŞAMPİYONLUK YAŞADI

Ocak 2009'a kriz dönemi yaşayan Beşiktaş'a transfer olan Fabian Ernst, yarım sezonda Beşiktaş'ın bu krizi atlatmasında çok önemli rol oynadığı vurgulanarak "Yarım sezonda Beşiktaş'ın Türkiye Süper Ligi şampiyonluğu yanında, Türkiye Kupası'nıda kazanarak çifte şampiyonluk yaşamasında Fabian Ernst çok önemli rol oynadı" ifadeside dergide yer aldı.

İSTANBUL'DA ÇOK MUTLU

"İstanbul'da Beşiktaş forması giymek, coşkulu taraftarı önünde oynamak insanı hem duygulandırıyor, hemde mutluluk veriyor. İnsan ister istemez başka bir şevkle futbol oynuyor" diyerek İstanbul'da olmaktan çok mutlu olduğu söyleyen Fabian Ernst "Michael Fink'in bu sezon gelmesiyle orta sahada daha iyi uyum sağlıyoruz. Lige kötü başladık. Ama bunu ilerki maçlarımızda telafi ederiz" açıklamasıda yer aldı . Bundesliga'da Hamburg, bremen ve son olarak forma giydiği Schalke'de toplam olarak 306 kez oynayan Fabian Ernst için Kicker'de 'Bosporus, Ernst için büyük şans" yorumu yapıldı.

İsa DEVEÇEKEN / FRANKFURT-DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;