Ertuğrul Sağlam çok iddialı

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ligdeki çıkışlarının süreceğini söyledi

22 Ekim 2009, Perşembe 16:01
A A

Yeşil beyazlı takımın genç teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, golcü futbolcu Sercan Yıldırım ve Arjantinli Pablo Batalla ile birlikte kulübün sponsorlarından olan bir elektronik mağazasında taraftarla biraraya geldi.

Ligde aldıkları son 4 karşılaşmadaki üst üste galibiyetin camiada herkesi mutlu ettiğini ifade eden Sağlam, "İyi bir konuma yerleştik. Gelinen nokta itibariyle herkes mutlu. Bundan sonra, bundan öncekinden daha fazla çalışıp, daha fazla fedakarlık yapıp, daha fazla futbol adına doğruları ortaya koyup, üreterek, daha iyi bir performans sergilemek zorundayız, ki şu andaki konumu koruyup daha yukarılara, nereye çıkabiliriz, onun uğrayı içerisinde olalım" dedi.

"FUTBOLCULARIMA İNANIYORUM"
Geldikleri yerin çok önemli bir yer olduğunu vurgulayan Sağlam oyuncularına da inandığını dile getirerek, "Bir taraftan bulunduğumuz yeri korurken bir taraftan üstümüzdeki takımları geçmeye çalışıyoruz. Birisi Galatasaray diğeri Fenerbahçe.

Kolay iş değil ama taraftarımızın ve oyuncularımızın inancı bizi bu konuda da bir yere getirebilecek düzeyde. O yüzden biz çok rahatız. Bu kardeşlerimize, bu oyuncu grubuna çok inanıyoruz."

SERCAN: SAKATLIĞIM GEÇTİ
Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın ardından söz alan genç futbolcu Sercan Yıldırım da ligde konum olarak çok iyi yerde olduklarını vurguladı. Sercan, "İki haftalık maç döneminde takımı yalnız bıraktım. Sakatlığım vardı. İki haftalık süreçte kendimi iyi hazırladım.

Bu hafta gerçekten taraftarımızın önünde iyi takımla oynayacağımız maçı almak istiyoruz. Ligdeki konumumuz iyi durumda. Ama alttaki takımlardan baskılar var. Puan sıralamasından yukarıları zorlamak istiyoruz. Bunun için de hep çalışıyoruz" diye konuştu.

EMRE KOŞAK/DHA

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;