Es Es'ten eski başkan Ünal'a ihraç!

Eskişehirspor eski kulüp başkanı Halil Ünal'ı kulüpten ihraç etti

20 Ağustos 2014, Çarşamba 19:09
A A

Eskişehirspor yönetimi tarafından alınan karar doğrultusunda, eski kulüp Başkanı Halil Ünal ile eski Mali Asbaşkan Mustafa Kozanlıoğlu’nun kulüpten geçici olarak ihraç edildiği açıklandı.

Konuyla ilgili Eskişehirspor resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 2013 yılı Haziran ayında yapılan olağan kongresinde ve öncesinde verilen söz üzerine, geçmiş üç yıllık hesapların uluslararası akreditasyona sahip bağımsız bir firmaya denetlettirildiğini belirtildi.

Denetim sonucunda düzenlenen raporda yer alan bulguların kamuoyuyla paylaşıldığını belirtilen açıklamada, "Raporda eleştiri ve önerilerin yanında idari ve cezai anlamda sorumluluk gerektiren hususlar da yer almıştır. Rapor hem mali uzmanlara hem de hukukçulara incelettirilmiştir. Burada hiçbir kimseye haksızlık ve adaletsizlik yapmama, hiçbir kimseyi sebepsiz yere sorumlu tutmama ve yargı önüne taşımama duyarlılığıyla hareket edilmiştir" diye belirtildi.

Alınan ihraç kararı hakkında ise açıklama şu şekilde devam etti. "Rapor üzerindeki incelemeler tamamlandıktan sonra Yönetim Kurulunda değerlendirme yapılarak, rapor gereği yapılmak üzere valilik makamına intikal ettirilmiş ve ayrıca; söz konusu kongreye sunulan bilanço ve gelir-gider tablosunda yer alan mali veriler ile gerçek mali veriler arasında ciddi farklar olduğu bulgusu nedeniyle, "genel kurula gerçeğe aykırı bilanço ve gelir-gider tablosu sunmak ve bu yolla ibra olmak" fiilinden dolayı sorumlular (Dönemin Kulüp Başkanı Halil Ünal ve Mali Asbaşkan Mustafa Kozanlıoğlu) kulüp tüzüğümüz gereği haklarında karar verilmek üzere Disiplin Kuruluna sevk edilmişlerdir.Disiplin Kurulunca "geçici ihraç" yönünde verilen karar; mali kongre öncesi, önceki kulüp başkanının ve mali asbaşkanın mali kongreye katılımlarına ve varsa eleştirilerini yapmalarına, "şeffaflık" ve "hesap verme" tercihlerimiz gereği fırsat vermek amacıyla tebliğ edilmemiştir. Hatırlanacağı gibi mali kongrenin yapıldığı gün olağanüstü kongreyle tüzük değişikliği de yapılmıştır. Disiplin kurulunun almış olduğu karar ,Yeni Tüzüğümüzde yer alan idari ve cezai hükümler doğrultusunda değerlendirilmek üzere tekrar hukukçularımıza havale edilmiştir. Bütün konularda olduğu gibi, bu konuda da idari ve hukuki hata yapmama sorumluluğuyla hareket edilmiş ve gerekli hassasiyet gösterilmiştir. Hukukçularımızdan aldığımız değerlendirmeler, Yönetim Kurulumuzda görüşülerek Disiplin Kurulu kararının gereği yapılacak ve kamuoyuyla paylaşılacaktır. Bunun yanında tüzük hükümlerini uygulamamanın, Yönetim Kurulunun cezai sorumluluğuna yol açacağı da bilinmelidir."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;