Esad'dan Kerry'e yanıt geldi

Suriye Cumhurbaşkanı Esad: Önce atılacak adımlara bakırz, sonra karar veririz. Suriye Cumhurbaşkanı'nın geleceğine yönelik yapılacak her tartışmayı Suriye halkı yapar. Dışarıdan müdahale kabul etmez..

16 Mart 2015, Pazartesi 13:23
A A

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, bir Amerikan televizyon kanalına verdiği mülakatta, ABD olarak Suriye'de siyasi değişim için Esad ile müzakere etmek zorunda olacaklarını ve Esad'a müzakereleri kabul etmesi için baskı yapmanın yollarını araştırdıklarını söyledi.

"KERRY ÖYLE BİR ŞEY SÖYLEMEDİ"

Marie Harf ise Twitter mesajı atarak, Kerry'nin sözlerine açıklık getirdi. Mesajında ABD'nin Suriye politikasında bir değişiklik olmadığını belirten Harf, Esad'ın Suriye'nin geleceğinde bir yeri bulunmadığını kaydetti. Harf, "Bakan Kerry, rejim ile masada müzakere edilmiş bir sürece ihtiyacımız olduğuna dair uzun süredir var olan politikamızı tekrar etti. Kerry, doğrudan Esad ile müzakere edeceğimizi söylemedi" ifadesini kullandı.

ESAD'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Amerika cephesinden gelen bu açıklamalar sonrası Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad da sessizliğini bozdu.  Esad, "Önce atılacak adımlara bakırz, sonra karar veririz. Suriye Cumhurbaşkanı'nın geleceğine yönelik yapılacak her tartışmayı Suriye halkı yapar. Dışarıdan müdahale kabul etmez.." dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;