Eşi verem olunca kalpten öldü

34 yaşındaki Güven Alkan, eşinin verem olduğunu öğrenince kalp krizi geçirip hayatını kaybetti

Eşi verem olunca kalpten öldü

Adapazarı'nda 5 yıllık eşinin verem olduğunu öğrenen 34 yaşındaki Güven Alkan, hastane bahçesindeki eczaneden ilaçları aldıktan sonra dönmek için bindiği otomobilinde kalp krizi geçirerek öldü.

Yeni yerleşim bölgesindeki Karaman Devlet Hastanesi'nde memur olarak görev yapan Güven Alkan, sağlık sorunları yaşayan 1 çocuk annesi eşi Eylem Alkan'ın, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki sağlık raporlarını alınca yıkıldı. Eşinin verem olduğunu öğrenen Güven Alkan doktorların eşi için yazdığı ilaçları almak için yeni yerleşim bölgesi Korucuk'ta bulunan Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampusu bahçesindeki eczaneye gitti. Eczaneden ilaçları alan Alkan, telefonla eşini aradıktan sonra otomobiline bindi, ancak bir daha kendisinden haber alınamadı.

Adapazarı Hızırtepe Mahallesi’ndeki evlerine geç kalan eşini defalarca telefonundan arayan Eylem Alkan, bir türlü ulaşamayınca akrabalarına haber verdi. Bunun üzerine yakınları polise de haber verip, Adapazarı'nda gidebileceği yerlerde aramaya başladı. Eşi Eylem'in “Benim ilaçlarımı alacaktı” demesi üzerine aramayı bu bölgede yoğunlaştıran yakınları, saat 00.30 sıralarında Korucuk'taki hastane kampusunda eczanelerin bulunduğu park içerisinde 54 ZT 744 plakalı otomobilin şoför mahalinde Güven Alkan'ın cesedini buldu. Yapılan ön otopside, Güven Alkan'ın kalp krizi geçirerek öldüğü belirtildi.

TELEFONUNDA 51 CEVAPSIZ ARAMA

Otomobilinin içerisinde eşinin sağlık raporları ve aldığı ilaçlar bulunan Güven Alkan'ın, eşi ile telefonla görüştükten sonra hastane bahçesindeki otomobiline bindiği ve hareket edemeden kalp krizi geçirip yaşamını yitirdiği kaydedildi. Alkan'ın yanındaki cep telefonunda 51 cevapsız arama olduğu görüldü.

Eşinin hastalığına üzülmesi nedeniyle kalp krizi geçirmiş olabileceği belirtilen Güven Alkan’ın cesedi, Cumhuriyet Savcılığının ön otopsisi sonrasında kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

ADAPAZARI(Sakarya), (DHA)