Eşine 'kavat' dedi, cezayı aldı

21 yıllık eşine 'Bu çocuklar da senden değil kavat' diyen kadına bin 800 lira para cezası verildi

Eşine 'kavat' dedi, cezayı aldı

Osman Çürümez 1.5 yıl önce, bir arkadaşının teklifi üzerine İstanbul'a bir fabrikada çalışmaya giti. Zaman zaman İzmir'e gelip ailesini gören Çürümez, İstanbul'dayken eşinin evdeki bütün eşyaları sattığını ve çocukları da alıp Ankara'ya ailesinin yanına döndüğünü öğrendi.

Ortada bir sorun yokken eşinin bunu yapmasına bir anlama veremeyen Osman Çürümez, “Yapma, çocuklarımıza acı, tam gençlik dönemlerindeler. Onların psikolojisini bozmayalım” diyerek eşini uyardı. Nimet Çürümez de “Ben de onu diyecektim, o çocuklar da zaten senden değil kavat” dedi.

Komşularıyla ve akrabalarıyla görüşen Osman Çürümez, 21 yıllık eşi hakkında çok ağır sözler duymaya başladı. Eşinin başkasıyla ilişki yaşadığını öğrenen Osman Çürümez, soluğu mahkemede aldı. Eşi Nimet Çürümez'den boşanmak için Aile Mahkemesi'nde dava açtı.

Hakim, evi terk eden Nimet Çürümez'i ağır kusurlu bularak, çifti boşadı. Çocukların kendisinden olmadığı iddiaları üzerine Osman Çürümez, ikisini de annelerine vermeyi kabul etti. Mahkeme çocuklar için ayda 50'şer TL nafaka bağladı.

‘Hakaret’ suçundan 90 gün adli para cezasına çarptırılan Nimet Çürümez'in, bunun karşılığında toplam 1800 lira para cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. Hakim, Nimet Çürümez'in bir daha böyle bir suç işlemeyeceğine dair yeterli kanaat oluşmadığından cezalının ertelenmesine gerek olmadığına da karar verdi.

Bahri KARATAŞ/DHA