Eşini görmek için mezara girdi

Halit Refiğ'in eşi Gülper Refiğ, elindeki çiçeklerle son bir defa eşinin yanına indi

13 Ekim 2009, Salı 13:45
A A

Sinema sanatçısı Müjde Ar'ın teskin etmeye çalıştığı Gülper Refiğ, yanındakilerin yardımlarıyla ağlayarak eşinin mezarına indi.

Eşinin yanında bir süre durduktan ve elindeki çiçekleri mezara bıraktıktan sonra Gülper Refiğ yine yardımlarla yukarı çıktı.

Refiğ, acısını akrabalarına sarılarak dindirmeye çalıştı. Zincirlikuyu Mezarlığındaki cenaze törenine yönetmen Türker İnanoğlu , oyuncu İlker İnanoğlu, eski Kültür ve Turizm Bakanı Ercan Karakaş, sinema sanatçısı Müjde Ar ve sinema sanatçıcı Can Gürzap katıldı.

İLK TÖREN MİMAR SİNAN'DA
Refiğ için ilk tören Mimar Sinan Üniversitesi'nde yapıldı. Törende konuşan Prof. Sami Şekeroğlu, Halit Refiğ’in çok kırılgan biri olduğunu belirterek "Herşeyi sorgulayan ve araştıran biriydi, Hep okurdu" dedi.

Yönetmen Abdullah Oğuz ise Türk sineması için büyük bir kayıp olduğunu söyledi. Tören sırasında ayakta güçlükle duran eşi Gülper Refiğ’i, oyuncu Müjde Ar ile arkadaşları teselli etti. Törene Can Gürzap, Türker İnanoğlu, Ömer Lütfü Akat ve Abdullah Oğuz gibi sinemanın ünlü isimleri de katıldı. Refiğ’in Atatürk’çü ve laik demokratik Türkiye’ye olan inancından bahsedildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;