Eşini öldürdü, serbest bırakıldı, yeniden gözaltına alındı

Samsun'un Atakum İlçesi'nde tartıştığı eşini bıçaklayarak öldürdükten sonra çıkarıldığı nöbetçi mahkemece adli kontrol uygulanarak serbest bırakılan 26 yaşındaki Nehir T., tekrar gözaltına alındı

03 Kasım 2013, Pazar 20:38
A A

Atakum ilçesinde yaklaşık bir yıl önce evlendiği Ramazan T.’yi bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi bilgisayar bölümü son sınıf öğrencisi Nehir T., geçtiğimiz Cuma akşamı tartıştığı eşi 41 yaşındaki Ramazan T.’yi bıçaklayarak öldürdü.

Olayın ardından polisi arayarak teslim olan genç kadın çıkarıldığı nöbetçi mahkece adli kontrol uygulanarak serbest bırakıldı. Ancak, olayın soruşturmasını yürüten cumhuriyet savcısı, nöbetçi mahkemenin bu kararına itiraz ederek Nehir T.’nin yakalanmasını istedi.

İtirazı değerlendiren bir üst mahkeme, Tepe hakkında yakalama kararı çıkardı. Bunun üzerine Samsun Emniyet Müdürlüğü Cinayet bürosu ekipleri Nehir T.’yi lkadım ilçesi Zeytinlik Mahallesi’nde bulunan annesinin evinde bir kez daha gözaltına aldı. Genç kadının yarın tekrar adli makamlara sevk edileceğini belirtildi.


SAMSUN, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;