Eşini ve karnındaki bebeğini bıçaklayan babaya 13 yıl

Kocaeli'nde 2011 yılının Nisan ayında boşanma davası açan ve kendisi gibi bir eczanede kalfa olarak çalışan o tarihte 8 aylık hamile olan eşi Tuğba Özkal'ı işyerinde bıçaklayan, bıçak darbelerinden biri de anne karnındaki bebeğin ayağını kesen Cenk Ali Özkal, 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı

14 Kasım 2012, Çarşamba 12:50
A A

Kocaeli'nde 2 Nisan 2011 tarihinde meydana gelen olayda, buradaki bir bir eczanede kalfa olarak çalışan 8 aylık hamile 27 yaşındaki Tuba Özkal, işyerine gelen eşi 33 yaşındaki Cenk Ali Özkal tarafından 8 yerinden bıçaklandı. Olayın ardından hastaneye kaldırılan Tuğba Özkal hemen ameliyata alınırken, karnındaki bebek de sezaryenle alındı. Ancak bıçak darbelerinden birinin erkek olan bebeğin topuğunda 2 santimlik kesik oluşturduğu belirlendi.

Anne ve bebek yapılan bir dizi tedaviler sonucu hayata tutunmayı başarırken, olayın ardından yakalanarak tutuklanan Cenk Ali Özkal ise Kocaeli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki son duruşmada, hamile olan eşinin boşanma davası açtığını duyunca kendisini kaybettiğini tekrarlayarak pişman olduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti, Cenk Ali Özkal’a ’öldürmeye teşebbüs’ suçundan 11 yıl 3 ay, anne karnındaki bebeği bıçaklama suçundan da 2 yıl 1 ay olmak üzere 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı.

 

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;