Eşini yatak odasına kilitleyip evi ateşe veren kocaya 15 yıl hapis

Çorum’da eşini yatak odasına kilitledikten sonra evini benzin döküp ateşe veren 67 yaşındaki Ferhat Katıkçı'nın cezası belli oldu

09 Kasım 2017, Perşembe 23:05
A A
2013 yılının Haziran ayında meydana gelen olayda, Çorum’un merkeze bağlı Büğet Köyü’ndeki evi satıp şehir merkezine taşınmak istemeyen eşi 2 çocuk annesi 64 yaşındaki Elmas Katıkçı’yı yatak odasına kilitledikten sonra benzin döküp evi ateşe veren ve sonra kaçan Ferhat Katıkçı, jandarma tarafından yakalandı. 
 

KOMŞULARININ YARDIMIYLA EVDEN ÇIKARILDI


Elmas Katıkçı komşularının yardımı ile evden çıkarılarak yanmaktan kurtarıldı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile de evdeki yangın söndürüldü. Ferhat
Katıkçı ise çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 

"OLUP BİTENİ HATIRLAMIYORUM, TAHLİYEMİ İSTİYORUM"


Çorum 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık Ferhat Katıkçı, "Ben köydeki evi satıp şehir merkezine yerleşmek istedim. Eşim, karşı çıktı. Olay günü alkollüydüm.  Olup biteni hatırlamıyorum. Her şeyden çok pişmanım, tahliyemi istiyorum" dedi.
 

YEREL MAHKEMENİN KARARI BOZULDU 


Tutuklu sanık Katıkçı’ya mahkeme heyeti, 'adam öldürmeye teşebbüs' ve 'tehdit' suçlarından 15 yıl 5 ay hapis cezası verdi. Sanığın aldığı cezanın fazla olduğu gerekçesiyle dosya Yargıtay’a taşındı. Dosyayı inceleyen Yargıtay, 4 yıl aradan sonra yerel mahkemenin kararını bozarak, dosyanın yeniden görülmesi yönünde karar verdi.
 

15 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ


Çorum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada sanık Katıkçı, 'adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Tehdit suçundan aldığı ceza ise verilmedi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;