Eşinin aldattığını öne sürerek surlara çıktı

Kayseri'de karısının kendisini aldattığını ileri süren koca, kale surların açıktı. Olay yerine gelen ağabeyi ise Sinan T.'ye böyle seslendi: 'Atla lan artık, rezil ettin bizi'

Eşinin aldattığını öne sürerek surlara çıktı

Kayseri’de eşinin kendisini aldattığını öne süren inşaat işçisi Sinan T., surlara çıkarak intihar etmek istedi. Yoğunburç’ta bulunan kale surlarına çıkan 33 yaşındaki Sinan T., eşinin kendisini aldattığını iddia ederek, "Eğer buraya gelmezse kendimi atarım. Ben onun için 85 kilometre yol yürüdüm. Buraya gelsin, onu herkes görsün" dedi.

KARISININ ADINI SURLARA YAZDI

Eşinin Alev olan adını surlara da yazan Sinan T.’yi, kardeşleri ve yakınları da sık sık telefonla arayarak ikna etmeye çalıştı. Bu sırada çevredeki bir kişinin "atla" demesinin ardından bu kişiyle kardeşleri arasında kısa süreli arbede çıktı. Polis tarafları sakinleştirirken, intihar girişimini çevredekiler de meraklı gözlerle izledi.

 

Sinan T., 6 yaşındaki çocuğunu da ikna etmek için getiren ve "Sinan bak kim geldi?" diyen yakınlarına sert tepki göstererek, "Onu neden getirdiniz, karımı getirin. Onu götürün" diye konuştu. Bunun üzerine küçük çocuk alandan uzaklaştırıldı ve bir kamyonete bindirildi.

YAKINLARI İKNA ETTİ

Eşinin kendisini aldattığını öne sürerek Kayseri Kalesi surlarına çıkan Sinan T’yi (33), polisin ve yakınlarının ikna çabaları sürerken, ağabeyi Kadir T. duruma sinirlenerek, "Atla lan artık, rezil ettin bizi. Atlayacaksan atla ama sen atlayamazsın. Dünya, aleme rezil ettin bizi" diyerek tepki gösterdi. Sinan T. bir süre sonra yakınları tarafından ikna edilerek kale surlarından indirildi. Sinan T., polisler tarafından ifadesinin alınması için Melikgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.