Eşinin kayıp böbreğini arıyor

Çanakkale'de traktör altında can veren Atilla Abacı'nın otopsi raporunda sol böbreğinin olmadığının ortaya çıkmasının ardından, eşi kayıp böbreğin peşine düştü

17 Şubat 2010, Çarşamba 11:04
A A

Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’ne bağlı Yeşilköy Köyü’nde çiftçilik yapan 45 yaşındaki Atilla Abacı, bir yıl önce Ezine Devlet Hastanesi’nde bağırsak düğümlenmesi teşhisiyle ameliyata girdi.

Abacı’nın bağırsağının 130 santimi alındı. İyileştikten sonra taburcu edilen Abacı, üç ay önce tarlasına giderken devrilen traktörünün altında kalarak can verdi.

Abacı’nın cesedi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi, daha sonra da köyde toprağa verildi. Ancak, 10 gün önce aileye ulaşan ayrıntılı otopsi raporunda, Atilla Abacı’nın sol böbreğinin olmadığı, diğerinin ise normal büyüklükte olduğu belirtildi.

Rapor karşısında şaşıran Şükriye Abacı, duruma tepki gösterdi. Eşinin bir yıl önceki ameliyat sırasında tek böbreğinin alınmış olabileceğinden şüphelenen Abacı, Bayramiç Cumhuriyet Savcılığı’na dilekçe ile başvurdu.

Atilla Abacı’nın ablası Ünzüle Kaya da, anne ve babasız büyüdüklerini, ölen kardeşinin küçüklükten bu yana herhangibir rahatsızlığı bulunmadığını ve hiç ameliyat olmadığını söyledi.

Fatih DALDAL/Çanakkale (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;