Eşinin sevgilisini öldüren koca tutuklandı

Ayrı yaşadığı eşinin sevgilisi olduğunu ileri sürdüğü Fikret Çamoğlu'nu kalbine sapladığı çakıyla öldürdüğü ileri sürülen Canpolat Ç. tutuklandı

Eşinin sevgilisini öldüren koca tutuklandı

Aydın'ın Nazilli İlçesi’nde, bir süredir ayrı yaşadığı eşi 22 yaşındaki U.Ç.’nin sevgilisi olduğunu ileri sürdüğü 21 yaşındaki Fikret Çamoğlu’nu kalbine sapladığı çakıyla öldürdüğü ileri sürülen sıhhi tesisatçı 31 yaşındaki Canpolat Ç. tutuklandı. Olay sırasında Canpolat Ç.’nin yanında bulunan ve yardım ve yataklık yaptığı iddida edilen kayınpederi İsmail Cevhan da dün tutuklanmıştı.

>>> Eşinin sevgilisini kalbinden bıçakladı

Çivril’de yaşayan U.Ç., geçen 29 Aralık’ta, bugün doğum günü olan 3 yaşındaki kızı K.’yi kayınpederine bırakıp, şiddetli geçimsizlik yaşadığı sıhhi tesisatçı eşi Canpolat Ç.’yi terketti. Aydın’ın Nazilli İlçesi’ndeki baba ocağına dönen genç kadın, iddiaya göre burada bir iletişim şirketinde çalışan Fikret Çamoğlu ile yaşamaya başladı. Bu durumu sindiremeyen Canpolat Ç., kiraladığı 07 AZR 79 plakalı otomobille Nazili’ye gelip, kayınpederi İsmail Cevhan’ı da yanına alarak dün saat 01.30 sıralarında Fikret Çamoğlu’nun yaşadığı Karaçay Mahallesi, 257 Sokak’taki eve gitti.

10 gün önce boşanma davası açan eşi U.Ç ile birlikte dönen Çamoğlu ile kapıda karşılaşan Canpolat Ç., arasında tartışma çıktı. Tartışmanın uzaması üzerine Canpolat Ç., cebinden çıkardığı çakıyı Çamoğlu’nun kalbine sapladı. Canpolat Ç., olayın ardından eşi U.Ç. ve kayınpederini de alarak kaçtı. Gürültülere uyanan sokak sakinlerinin haber vermesi üzerine gelen polis ve 112 Acil Servis ekipleri tarafından Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Çamoğlu, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Olayın ardından harekete geçen polis, çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Görüntülerden şüpheli Canpolat Ç. ve beraberindekilerin siyah renkli bir otomobille kaçtığını farkeden polis, peşine düştü. Kayınpederini evine bırakan Canpolat Ç.’nin eşiyle birlikte Aydın istikametine gittiği tespit edildi. Kayınpeder İsmail Cevhan’ın  ifadesine başvuran polis Canpolat Ç.’nin kullandığı otomobilin plakasını öğrenip, Çivril İlçe Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçti. Çivril polisi, ilçe girişinde önlem aldı. Önce İzmir’e uğrayıp ardından Çivril’e döndüğü belirlenen Canpolat Ç., ilçe girişinde otomobilini durduran polis tarafından gözaltına alındı.
Canpolat Ç. ve eşi Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi. İfadesinin ardından dün akşam adliyeye sevk edilen kayınpeder İsmail Cevhan, yardım ve yataklıktan tutuklandı.

Polisteki sorgusunda susma hakkını kullanan şüpheli Canpolat Ç. de işlemlerinin ardından bugün Nazilli Adliyesi’ne sevk edildi. Canpolat Ç., adliyeye getirilişi sırasında gazetecilerin "Pişman mısınız?" sorusuna cevap vermedi. Savcılıktaki ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilen Canpolat Ç., tutuklandı.

Murat GÜRKAN, DHA