Eşinin yardımını kabul etmedi, otomobil çarptı

Muğla'nın Yatağan ilçesinde, kızının ziyaretinden dönen Ali Rıza Mersin (76) ve Melek Mersin (74) çifti yolun karşısına geçmek istedi. 'Her zaman geçtiğimiz yol değil mi' diyerek eşinin elini tutmayı reddeden Melek Mersin, otomobilin altında kalıp öldü

07 Kasım 2012, Çarşamba 21:29
A A

Kaza, saat 17.30 sıralarında, Yatağan-Muğla Karayolu Bozarmut Beldesi’nde meydana geldi. Yatağan’a bağlı Bozarmut Beldesi’nde oturan Ali Rıza Mersin ile Melek Mersin çifti Muğla merkezde oturan kızlarını ziyaret etti.

Ziyaret sonrası çift, evlerine dönmek üzere dolmuşa bindi. Evinin yakınında dolmuştan inen çift, yolun karşısına geçmek istedi. Bu sırada Ali Rıza Mersin, yürüme güçlüğü çeken eşinin elini tutup yardımcı olmak istedi. Ancak Melek Mersin, bu yardımı kabul etmedi.

Yolun karşısına geçerken eşinin ardında kalan Melek Mersin’e, 29 yaşındaki Bihter Acar’ın kullandığı 06 DP 5351 plakalı otomobil çarptı. Melek Mersin, olay yerinde öldü.

Eşini kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Ali Rıza Mersin, "Muğla’dan kızımı ziyaret ettikten sonra evimize dönüyorduk. Yolun karşısında dolmuştan indik. Tam karşıya geçmiştik ki bir otomobil eşime çarptı. Yürüme güçlüğü çektiği için elini tutayım hızlı geç dedim, ama aksilik yapıp beni dinlemedi. ’Her zaman geçtiğim yol değil mi’ dedi. Sonra otomobil çarptı" dedi.

Kazayı haber alan Mersin’in yakınları üzüntü yaşadı. Bir ilaç firmasında çalıştığı öğrenilen sürücü Acar, jandarma tarafından gözaltına alındı.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;