Eski eşe 14 saatlik işkence

Boşandığı eşinin evini basan adam, 2 çocuğunun annesi olan kadına 14 saat boyunca işkence yaptı

09 Eylül 2010, Perşembe 17:14
A A

Antalya'da, 51 yaşındaki Hikmet Kuş, evini bastığı boşandığı eşi, 2 çocuğunun annesi 44 yaşındaki Canan H.'yi, elleri ve ayaklarını bağladıktan sonra üzerine ispirto dökerek yakmaya kalkıştı.

Canan H.'nin yalvarmaları üzerine bu kararından son anda vazgeçen Kuş, sabaha kadar zaman zaman tokat attığı eski eşinin saçlarını çekti. 14 saat sonra evden kaçmayı başarıp komşu apartmandaki kuaföre sığınan Canan H., olayın şokunu uzun süre üzerinden atamadı. Polis, kapıyı kırarak girdiği evde Hikmet Kuş'u gözaltına aldı.

Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan emekli Hikmet Kuş, Canan H.'den 5 yıl önce boşandı. Zaman zaman eşiyle tekrar biraraya gelmek için girişimlerde bulunan Hikmet Kuş, hep defasında olumsuz yanıt aldı.

YAKMAKTAN SON ANDA VAZGEÇTİ

Dün saat 21.00 sıralarında ayrıldığı eşi Canan H.'nin evine gelen Hikmet Kuş, kapı açılır açılmaz eski eşini itip zorla eve girdi. 4 gün önce büyük oğlunu askere gönderdiği belirtilen, diğer çocuğu evde bulunmayan Canan H., eski eşi Hikmet Kuş'un işkencesine maruz kaldı.

Eski eşi ile tekrar birleşmek isteyen Hikmet Kuş, sürekli reddedilmesi üzerine öfkeden kendini kaybetti. Kuş, ellerini ve ayaklarını bağladığı Canan H.'nin üzerine de ispirto döktü. Ancak Canan H.’nin yalvarmaları sonucu onu yakmaktan son anda vazgeçti. Yaklaşık 14 saat boyunca ayrıldığı eşinin tokatlarına ve saçını çekmesine maruz kalan Canan H., bugün saat 11.00 sıralarında bir fırsatını bularak evden kaçtı ve yan apartmanda daha önceden tanıdığı kuaför Hakan S.'nin dükkanına sığındı.

TÜPÜ AÇTI, YIĞINAK YAPTI

Yaşadıklarını anlatarak kendisine yardım etmesini istediği Hakan S. durumu polise bildirdi. Olay yerine itfaiye, ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. 4'üncü kattaki evden gelişmeleri izleyen Hikmet Kuş, giriş kapısına evde bulduğu her türlü eşya ile yığınak yaptı. Tüpgazı sonuna kadar açan ve evi ateşe vermeye kalkan Hikmet Kuş, eve girmeye çalışan itfaiye ekiplerinin üzerine de yanan eşyaları fırlatmaya başladı.

KAPIYI KIRIP ETKİSİZ HALE GETİRDİLER

İtfaiye ve polis ekiplerinin giriş kapısı ve komşunun balkonundan yaptığı müdahale sonucu Hikmet Kuş, yaklaşık 1 saatlik çalışma ile etkisiz hale getirildi. Evin dış kapısı kırılarak gözaltına alınan Hikmet Kuş’un vücudunda yanık izlerine rastlandı. Ambulansla Özel Medical Park Hastanesi’ne kaldırılan Hikmet Kuş tedaviye alındı. Olayın şokunu üzerinden atamadığı gözlenen Canan H. ise bir süre sakinleştirilmeye çalışıldıktan sonra ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Canan H.’nin sığındığı kuaför Hakan S., “Canan hanım telaşla dükkandan içeri girdi. Eşinin yaptıklarını bir bir anlattıktan sonra polis çağırmamamız gerektiğini yoksa tüm binayı havaya uçuracağını söyledi. Ancak ben duruma müdahale edemeyeceğim için polise bilgi verdim” dedi.

Ömer ERDEM/ANTALYA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;