Önceki Fotolar

Eski lastiklerle harikalar yaratmak çok kolay! 10 pratik fikir

Tasarımcılar her geçen gün yeni dekorasyon fikirleri bulurken bir yandan da hepimize artık kullanmadığımız eski eşyalarımızı değerlendirmek için birçok fikir veriyorlar. Patlayan, eskiyen, artık kullanılmayan eski araba ya da bisiklet lastikleri hem ev hem de bahçelerimiz için birbirinden ilginç, kullanışlı ve pratik eşyaya dönüşerek hem ilginç dekorasyon fikirleri yaratırken bir yandan da çöpe gideceklerine geri dönüşüm için harika bir fırsat sunuyorlar. 

29 Ocak 2018, Pazartesi 16:38
A A
Çocuklar için

Çocuklar için

Ortasından ikiye böleceğiniz eski bir lastik çocuklarınız için eğlenceye dönüşebilir. Lastiğin kestiğiniz ucunu sağlamlaştırmak için tahta bir parça ekleyin. Bu tahtanın üzerine daha uzunca bir ahşap parçayı vidalayın ve uçlarına tutma yerlerini ekleyin. Çocuklarınızın seveceği renge boyayacağınız bu alçak tahterevalli güvenle oynayacakları bir bahçe oyuncağına dönüşecek. 

Bahçe mobilyası

Bahçe mobilyası

Oturma yerleri için iki lastiği üst üste koyup birleştirmek, sırt kısımlarına ise ortadan ikiye bölünmüş birer lastiği sağlam çivilerle tutturmak yeterli. Kolçakları için daha ince bisiklet lastiklerine şekil verip tutkalla sertleştirdikten sonra oturma ve sırt kısımlarına sabirleyebilirsiniz. Dilediğiniz renge boyadıktan sonra hazır olacaklar. 

Orta sehpası

Orta sehpası

Klasik değil modern salonlar için düşünülebilecek ilginç bir masa fikri. Tek yapmanız gereken mobilyalarınızın ebadına uygun boyda bir lastiği iyice temizleyip üstüne doğru ölçülerde bir cam parçası kestirmek olacak. 

Evcil hayvanlarınız için

Evcil hayvanlarınız için

İstediğiniz ebatta bir lastiği önce boyayıp sonra da içine yumuşak yastıklar doldurarak evcik hayvanlarınız için rahat, masrafsız ve pratik yataklar yapmak çok kolay!

Yer minderi

Yer minderi

Bu fikir için lastiğe değil de içindeki şambrele ihtiyacımız var. Kalın yünleri şambrelin etrafına sarıp sıkıca bağlayıp içine bir de kırlent atarak rahat ve değişik bir yer minderine sahip olacaksınız. 

Çocuk odalarına

Çocuk odalarına

Çocuklarınız odası için neşeli kılıflarla yapacağınız minderleri canlı renklere boyanmış lastiklerin içine yerleştirebilirsiniz. Özellikle araba meraklısı erkek çocuklarının çok hoşuna gidecek bir fikir. 

Lastikten puf

Lastikten puf

Tornacıda kestireceğiniz 4 ahşap ayağı lastiğin altına sağlam bir şekilde vidalayarak sabitleyin. Sonrasında yapmanız gerekense hasır halatları birer birer lastiğin çevresine ve üstine silikon tabancası yardımıyla yapıştırmak. İşte pufunuz hazır!

Lastikten ayna

Lastikten ayna

İnce bir bisiklet lastiğini rustik renklerde boyayarak içine oval bir ayna yerleştirin. Dilediğiniz malzemelerle süslediğiniz aynanızı evin neresinde kullanırsanız kullanın çok şık gözükecektir. 

Mobilya seti

Mobilya seti

Bu seti yapmak için bir mobilyacıdan ya da marangozdan yardım almak gerekiyor. Ayak, kolçak ve sırt kısımları için yardım alarak kestirdiğiniz parçaların montajını yaptırdıktan sonra istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.