Eski sevgili neden dönmek ister?

Eski sevgili neden yeniden birlikte olmak ister? İşte 10 sebebi... Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz yazdı

18 Mart 2017, Cumartesi 05:00
A A
1 - BAŞKASIYLA OLMAZ

1 - BAŞKASIYLA OLMAZ

Sizin başkasıyla olabilme ihtimaliniz ortaya çıkınca kendine geldi. Hatta, “Birlikte olmak istediği kişiyi tanıyorum, onu üzecek” diye aklınca korumacı davranıyor.

2 - VİCDANIM RAHATSIZ

2 - VİCDANIM RAHATSIZ

İyi giden bir ilişkiniz vardı ama saçmaladı. Yüzleşince de “Ben ne yaptım!” demeye başladı. “Onu çok üzdüm. Bunları hak etmemişti” diyerek vicdanını rahatlatmaya çalışıyor.

3 - SEKS HAYATI İYİYDİ

3 - SEKS HAYATI İYİYDİ

Ayrılınca eğlencenin dibine vuracağını, her gün başkasıyla seks yapacağını düşünüyordu. Baktı ki sizin kadar kimse onu mutlu edemiyor. Mecburen dönecek tabii...

4 - HÂLÂ AŞIĞIM GALİBA

4 - HÂLÂ AŞIĞIM GALİBA

Boşluğa düştüğü için kendini hâlâ size aşık sanıyor. Başkalarına aşık olmayı denedi ama olmadı. “Aradım bulamadım, ne varsa eskisinde var” diyor.

5 - ONA ÇOK ALIŞMIŞTIM

5 - ONA ÇOK ALIŞMIŞTIM

İlişkilerde çiftler alışkanlıklar geliştirir. Yeni biriyle bunu tesis etmek zaman alır. Alışkanlıklardan vazgeçmek kolay değil ama unutmayın, her alışkanlık bir gün mutlaka terk edilir.

6 - KİMSE ONA DOKUNAMAZ

6 - KİMSE ONA DOKUNAMAZ

Böyle düşünenlerin hastalıklı bir ruh hali vardır. İsterler ki hem hayatlarında başkaları olsun, hem de sevgilileri başkasıyla olmasın.

7 - KAHRIMI ÇEKİYORDU

7 - KAHRIMI ÇEKİYORDU

Bu düşünce biçimi o kişinin ne kadar çekilmez olduğunun da itirafıdır. Bu halini kabullenip, seninle gül gibi geçinen sevgiliyi neden terk edersin be aptal?

8 - ŞANSIMI DENEYEYİM

8 - ŞANSIMI DENEYEYİM

Tabii ya, deneme tahtası bu çünkü. İlişki şans işiyse, ayrılık irade işidir. Şansa bırakamazsın. Şansını deneyemezsin.

9 - BENİ SEVENİ SEÇEYİM

9 - BENİ SEVENİ SEÇEYİM

Birinin sevmesi insana belirli bir konfor verir. Buna geri dönmek istiyordur. Fakat, başkasını sevdiğinde yine terk edecektir. İnsan kendisini seveni değil, sevdiğini seçer aslında.

10 - HİÇ YOKTAN İYİDİR

10 - HİÇ YOKTAN İYİDİR

Ayrıldı, boş kaldı. Sağa sola saldırdı, kimse yüz vermedi. Artık egosunu kimse şişirmiyor. Özgüvenini kaybetmek üzere. Sizin ona olan zaafınızı biliyor ve dönmek istiyor. Karar sizin.