Eskişehir'de katil alarmı!

Aynı aileden 4 kişiyi pompalı tüfekle öldürüp firar eden zanlı, olaydan yaralı kurtulan kişiyi de sabaha karşı öldürüp kaçtı. Eskişehir polisi alarmda!

Cuma, 12 Kasım 2010 - 10:26

Eskişehir'de katil alarmı!

Eskişehir’in Muttalıp beldesinde 2,5 ay önce aynı aileden 4 kişiyi pompalı tüfekle öldürüp firar eden zanlı, olaydan yaralı kurtulan kişiyi de sabaha karşı öldürüp kaçtı.

25 Ağustos’ta, Koyunlar Mahallesi’nde arazi anlaşmazlığı nedeniyle aralarında husumet bulunan Yusuf Toprak (64), eşi Fatma Toprak (60), oğlu Selahattin Toprak (39) ile yeğeni Zeynep Toprak’ı (48) evlerinde pompalı tüfekle öldürdüğü, Sadık Toprak’ı (35) yaraladığı iddiasıyla aranan zanlı İhsan D. (54), olaydan 2,5 ay sonra yine cinayet işledi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakrültesi Hastanesinde 20 gün tedavi gördükten sonra taburcu olan ve Koyunlar Mahallesi’ndeki evlerinde kendisi gibi bekar ikiz kardeşi Mehmet Toprak ile kalan Sadık Toprak, bu sabah İhsan D. tarafından öldürüldü.

Saat 04.00 sularında pencere camını kırarak eve giren zanlı İhsan D’nin, pompalı tüfekle 7 el ateş ederek Sadık Toprak’ı öldürüp kaçtığı, bu sırada evde bulunan Mehmet Toprak’ın da uyuduğu öğrenildi.

Sadık Toprak’ın cenazesi otopsi için ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi morguna gönderildi. Güvenlik güçleri, zanlıyı yakalamak için bölgede ve kentin giriş ve çıkışlarında arama çalışması başlattı.

-SIRAYLA NÖBET TUTUYORLARMIŞ-

Aynı aileden 5. kişiyi öldüren ve 2,5 aydır firarda olan zanlının, bu cinayetinden önce zaman zaman kadın kıyafeti giyinip bölgede araştırma yaptığı öne sürüldü.

Mehmet ve Sadık Toprak’ın aranan zanlı İhsan D’nin kendilerini de öldürebileceğini düşünerek geç saatlere kadar evlerinin bahçesinde sırayla nöbet tuttukları öğrenildi.

Zanlı İhsan D’nin, tanıdıklarına, Toprak ailesinden hayatta kalan Mehmet ile 25 Ağustos’ta öldürdüğü Zeynep Toprak’ın çocuklarını da öldüreceğini söylediği ileri sürüldü.

-FOTOMONTAJLI FOTOĞRAFLARI ASILMIŞTI-

Evlerine gittiği Yusuf Toprak, eşi Fatma Toprak ve oğlu Selahattin Toprak ile yeğeni Zeynep Toprak’ı pompalı tüfekle öldüren, diğer oğlu Sadık Toprak’ı yaralayıp kaçan İhsan D, 25 Ağustos’tan beri aranıyor.

İhsan D’nin kılık değiştirme ihtimalini göz önünde bulunduran jandarma, zanlının vesikalık fotoğrafına bıyıklı, gözlüklü, şapkalı, sakallı ve peruklu gibi çeşitli şekillerde fotomontaj yapmış, gar, otogar, havaalanı ve kentin çeşitli yerlerine asılmıştı.

JANDARMAYA GÜVENMİŞTİK

Bu arada yürüyüş yaparak jandarma önüne gelen ölenin yakını yaklaşık 30 kişi, ‘Jandarma değil polisi istiyoruz’, ‘Katili istiyoruz’ diye bağırdı.

Yakınları, can güvenliklerinin olmadığını ifade ederek katilin bir an önce yakalanıp adalete teslim edilmesini istedi. Öldürülen Mehmet Sadık Toprak’ın dayısı Orhan Akın, “Katil zanlısı sabaha karşı gelip cinayeti işledi. Biz jandarmaya güvenmiştik. Bir şey yapmasını biz de bilirdik” dedi.

DEVLETİN SUÇU

Ölenin yakınlarından Hasan Hüseyin Böğüt de olayda jandarmanın ihmalinin olduğunu söyleyerek, “Bu kan davasına dönüşecek. Devlete güceniyoruz. Devletin suçu bu. 4 kişiyi öldüren katil neden yakalanmayıp beşinci kişiyi öldürdü. Herkes korkuyor” diye konuştu.

Ölenin yakını Hamdi Gıcır ise jandarmanın yeterli güvenlik önlemi almadığını, kendilerinin bir süre nöbet tuttuklarını söyledi.

DHA